Cupa de fotbal din Uzbekistan 1996 | |
---|---|
Cheltuirea timpului | 1 aprilie - 10 noiembrie 1996 |
Numărul de participanți | 42 |
Locuri de top | |
Câştigător | Neftchi (Fergana) |
Finalist | Pakhtakor (Tașkent) |
Statistica turneului | |
Meciuri jucate | 127 |
19951997 |
Cupa de fotbal din Uzbekistan din 1996 este un turneu de fotbal la care au participat 42 de cluburi profesioniste.
S-a desfășurat după sistemul grupelor din turul preliminar și după sistemul eliminatoriu, începând din sferturile de finală. Meciul final a avut loc pe 10 noiembrie 1996 pe stadionul Pakhtakor din Tașkent între Neftchi Fergana și Pakhtakor Tașkent . Neftchi a devenit proprietarul Cupei pentru a 2-a oară.
M | Club | Și | LA | H | P | MOH | MP | O | Notă |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
unu | Neftchi (Fergana) | patru | patru | 0 | 0 | 7 | 0 | 12 | Avansați în turul doi |
2 | Tukimachi (Fergana) | patru | 3 | 0 | unu | 5 | 3 | 9 | Avansați în turul doi |
3 | Temiryulchi (Kokand) | patru | unu | unu | 2 | 5 | 5 | patru | |
patru | FC Kasansay | patru | unu | unu | 2 | 3 | 6 | patru | |
5 | Naryn (Hakkulabad) | patru | 0 | 0 | patru | unu | 7 | 0 |
M | Club | Și | LA | H | P | MOH | MP | O | Notă |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
unu | MHSK (Tașkent) | patru | patru | 0 | 0 | 13 | unu | 12 | Avansați în turul doi |
2 | Istiklol (Tașkent) | patru | 2 | unu | unu | 7 | opt | 7 | Avansați în turul doi |
3 | Rohat (Kibray) | patru | unu | 2 | unu | 7 | patru | 5 | |
patru | Dinamo (Urgench) | patru | unu | unu | 2 | 5 | 7 | patru | |
5 | Hisar (Shakhrisabz) | patru | 0 | 0 | patru | unu | 13 | 0 |
M | Club | Și | LA | H | P | MOH | MP | O | Notă |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
unu | Navbakhor (Namangan) | patru | patru | 0 | 0 | 19 | 2 | 12 | Avansați în turul doi |
2 | FC Shakhrikhan | patru | 2 | unu | unu | opt | 7 | 7 | Avansați în turul doi |
3 | Atlaschi (Margilan) | patru | 2 | unu | unu | 6 | 5 | 7 | |
patru | FC Bagdad | patru | unu | 0 | 3 | 5 | cincisprezece | 3 | |
5 | Yoshlik (Turakurgan) | patru | 0 | 0 | patru | 5 | paisprezece | 0 |
M | Club | Și | LA | H | P | MOH | MP | O | Notă |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
unu | Pakhtakor (Tașkent) | patru | patru | 0 | 0 | unsprezece | 3 | 12 | Avansați în turul doi |
2 | Tractor (Tașkent) | patru | 3 | 0 | unu | 13 | 2 | 9 | Avansați în turul doi |
3 | FC Gazalkent | patru | 2 | 0 | 2 | patru | zece | 6 | |
patru | Metalurg (Bekabad) | patru | unu | 0 | 3 | 3 | 5 | 3 | |
5 | Diyor (Bulungur) | patru | 0 | 0 | patru | unu | 12 | 0 |
M | Club | Și | LA | H | P | MOH | MP | O | Notă |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
unu | Progres (Zarafshan) | 5 | patru | unu | 0 | 12 | 3 | 13 | Avansați în turul doi |
2 | Nurafshon (Bukhara) | 5 | patru | 0 | unu | 12 | 6 | 12 | Avansați în turul doi |
3 | Zarafshan (Navoi) | 5 | 2 | unu | 2 | zece | opt | 7 | |
patru | Sitora (Bukhara) | 5 | 2 | unu | 2 | 9 | opt | 7 | |
5 | ASK (Termez) | 5 | unu | unu | 3 | patru | 7 | patru | |
6 | Aral (Nukus) | 5 | 0 | 0 | 5 | 3 | optsprezece | 0 |
M | Club | Și | LA | H | P | MOH | MP | O | Notă |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
unu | Dustlik (regiunea Tashkent) | patru | patru | 0 | 0 | cincisprezece | 2 | 12 | Avansați în turul doi |
2 | Chilanzar (Tașkent) | patru | 3 | 0 | unu | 9 | 2 | 9 | Avansați în turul doi |
3 | Dinamo (Samarkand) | patru | unu | unu | 2 | patru | opt | patru | |
patru | Bukalik (Buka) | patru | unu | 0 | 3 | patru | zece | 3 | |
5 | Kimyogar (Chirchik) | patru | 0 | unu | 3 | 3 | 13 | unu |
M | Club | Și | LA | H | P | MOH | MP | O | Notă |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
unu | Mash'al (Mubarek) | 5 | patru | unu | 0 | unsprezece | patru | 13 | Avansați în turul doi |
2 | Dinamo-Nasaf (Karshi) | 5 | 3 | unu | unu | 12 | 7 | zece | Avansați în turul doi |
3 | Sogdiana (Jizzakh) | 5 | 3 | unu | unu | opt | 7 | zece | |
patru | Tegirmonchi (Shurchi) | 5 | 2 | unu | 2 | 5 | 7 | 7 | |
5 | Shurtan (Guzar) | 5 | unu | 0 | patru | 7 | unsprezece | 3 | |
6 | Zafar (Zafarabad) | 5 | 0 | 0 | 5 | 2 | 9 | 0 |
M | Club | Și | LA | H | P | MOH | MP | O | Notă |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
unu | Navruz (Andijan) | patru | 3 | unu | 0 | opt | 2 | zece | Avansați în turul doi |
2 | FC Gulistan | patru | unu | 3 | 0 | 5 | 3 | 6 | Avansați în turul doi |
3 | Navbakhor-2 (Namangan) | patru | unu | 2 | unu | 6 | 6 | 5 | |
patru | FC Yangier | patru | unu | unu | 2 | opt | 7 | patru | |
5 | FK Altinkul | patru | 0 | unu | 3 | 5 | paisprezece | unu |
M | Club | Și | LA | H | P | MOH | MP | O | Notă |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
unu | Neftchi (Fergana) | 3 | 3 | 0 | 0 | cincisprezece | 0 | 9 | Avansare în 1/4 de finală |
2 | Chilanzar (Tașkent) | 3 | unu | unu | unu | 2 | patru | patru | Avansare în 1/4 de finală |
3 | Progres (Zarafshan) | 3 | 0 | 2 | unu | 2 | 5 | 2 | |
patru | Istiklol (Tașkent) | 3 | 0 | unu | 2 | unu | unsprezece | unu |
M | Club | Și | LA | H | P | MOH | MP | O | Notă |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
unu | Pakhtakor (Tașkent) | 3 | 3 | 0 | 0 | patru | 0 | 9 | Avansare în 1/4 de finală |
2 | Nurafshon (Bukhara) | 3 | 2 | 0 | unu | 7 | 3 | 6 | Avansare în 1/4 de finală |
3 | Navruz (Andijan) | 3 | unu | unu | unu | 2 | unu | patru | |
patru | FC Gulistan | 3 | 0 | 0 | 3 | unu | 9 | 0 |
M | Club | Și | LA | H | P | MOH | MP | O | Notă |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
unu | MHSK (Tașkent) | 3 | 3 | 0 | 0 | paisprezece | 3 | 9 | Avansare în 1/4 de finală |
2 | Navbakhor (Namangan) | 3 | 2 | 0 | unu | 7 | 3 | 6 | Avansare în 1/4 de finală |
3 | Dinamo-Nasaf (Karshi) | 3 | unu | 0 | 2 | 6 | opt | 3 | |
patru | Tukimachi (Fergana) | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | cincisprezece | 0 |
M | Club | Și | LA | H | P | MOH | MP | O | Notă |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
unu | Dustlik (regiunea Tashkent) | 3 | 3 | 0 | 0 | opt | 3 | 9 | Avansare în 1/4 de finală |
2 | Tractor (Tașkent) | 3 | unu | unu | unu | 6 | patru | patru | Avansare în 1/4 de finală |
3 | Mash'al (Mubarek) | 3 | unu | unu | unu | 2 | unu | patru | |
patru | FC Shakhrikhan | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 7 | 0 |
Sferturi de finala | Semifinale | Finala | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Navbakhor (Namangan) | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Dustlik (regiunea Tashkent) | 0 | unu | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Dustlik (regiunea Tashkent) | unu | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Neftchi (Fergana) | 0 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Neftchi (Fergana) | 6 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Nurafshon (Bukhara) | unu | patru | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Neftchi (Fergana) | 0 | (5) | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Pakhtakor (Tașkent) | 0 | (patru) | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Chilanzar (Tașkent) | unu | unu | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Pakhtakor (Tașkent) | 5 | patru | ||||||||||||||||||||||||||||||||
MHSK (Tașkent) | 2 | unu | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Pakhtakor (Tașkent) | 2 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
MHSK (Tașkent) | 5 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Tractor (Tașkent) | 3 | unu | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Cupluri | primul meci | al 2-lea meci | lovituri de departajare |
? | ? | ||
Navbakhor (Namangan) – Dustlik (regiunea Tașkent) | 0:0 | 0:1 | |
Neftchi (Fergana) - Nurafshon (Bukhara) | 6:1 | 2:4 | |
Chilanzar (Tașkent) — Pakhtakor (Tașkent) | 1:5 | 1:4 | |
MHSK (Tașkent) — Traktor (Tașkent) | 5:3 | 2:1 |
Cupluri | primul meci | al 2-lea meci | lovituri de departajare |
? | ? | ||
Dustlik (regiunea Tashkent) - Neftchi (Fergana) | 1:0 | 0:2 | |
MHSK (Tașkent) — Pakhtakor (Tașkent) | 2:2 | 1:2 |
10 noiembrie 1996 . Taşkent. Stadionul „Pakhtakor”. 2000 de spectatori. Arbitru: Rashid Aitekov (Tașkent). | ||||||||
Neftchi (Fergana) | 0:0 | Pakhtakor (Tașkent) | ||||||
lovituri de departajare | ||||||||
5:4 | ||||||||
Sergey Ni (1:0) | Azamat Abduraimov (1:1) | |||||||
Rahmatullo Fuzailov (2:1) | Nikolay Shirshov (2:2) | |||||||
Akmal Hholmatov (3:2) | Sobir Khodiyev (3:3) | |||||||
Shukhrat Shamsiev (4:3) | Dilmurod Nazarov (4:4) | |||||||
Serghei Andreev (5:4) | Andrey Akopyants (5:4) | |||||||
Distribuția principală: | ||||||||
Vladislav Filippov | Pavel Bugalo | |||||||
Rahmatullo Fuzailov | Murod Aliyev | |||||||
Vladimir Radkevici | Ulugbek Ruzimov | |||||||
Ravshan Tillaboev | Murod Otajonov | |||||||
Alexei Semionov | 80' | Nikolai Shirshov | ||||||
Abdusamad Durmanov | cincizeci' | Andrei Miklyaev | ||||||
Stepan Atoyan | 46' | Ierkin Nazarov | ||||||
Serghei Lebedev | 110' | Stanislav Morgulis | ||||||
Alexey Manuilenko | 66' | 80' | Ravshan Bazarov | |||||
Shavkat Abdurahmanov | 91' | 106' | Hikmat Ergashev | |||||
Rustam Durmanov | 95' | Dilmurod Nazarov | ||||||
De rezervă: | ||||||||
Serghei Andreev | 66' | 46' | Şukhrat Maksudov | |||||
Akmal Hholmatov | 80' | cincizeci' | Sobir Hodiyev | |||||
Serghei Zavalnyuk | 91' | 80' | Azamat Abduraimov | |||||
Şukhrat Şamsiev | 95' | 106' | Andrei Akopyants | |||||
Serghei Ni | 110' |
Cupa de fotbal a Uzbekistanului | |
---|---|
anotimpuri | |
Câștigători |