Cea de-a 26-a ediție a Cupei Mondiale de Tragere din 2011 a avut loc în nouă etape între 1 martie și 8 noiembrie . S-au desfășurat cinci etape la tir cu glonț și zgură, inclusiv finalele Cupei Mondiale. Competițiile erau calificative pentru Jocurile Olimpice de vară din 2012 .
Disciplina | Aur | Argint | Bronz |
scară, bărbați | Oguzhan Tyuzyun Turcia |
Pavel Gurkin Rusia |
Iisus Serrano Spania |
Double capcană, bărbați | Vitali Fokeev Rusia |
Peter Wilson Marea Britanie |
Joshua Richmond SUA |
Schit, bărbați | Jan Sychra Republica Cehă |
Touré Brovold Norvegia |
Ole Eilif Undset Norvegia |
scară, femei | Alessandra Perilli San Marino |
Fatima Galvez Spania |
Elena Tkach Rusia |
Skeet, femei | Zhang Shan China |
Wei Ning China |
Jaden Grinnell SUA |
Disciplina | Aur | Argint | Bronz |
Pușcă cu trei poziții, 50 de metri, bărbați | Zhu Qinan China |
Matthew Emmons SUA |
Han Jin Seop Coreea de Sud |
Pușca înclinată, 50 de metri, bărbați | Wang Weiyi China |
Eric Juptagraft SUA |
Henri Junghenel Germania |
Pușcă cu aer comprimat, 10 metri, bărbați | Niccolo Campriani Italia |
Pierre Edmond Piasecchi Franța |
Wang Tao China |
Pistol, 50 de metri, bărbați | Tomoyuki Matsuda Japonia |
Francesco Bruno Italia |
Pan Wei China |
Pistol rapid 25 m masculin | Martin Podhrasky Republica Cehă |
Viaceslav Kalyuzhny Rusia |
Ralf Schumann Germania |
Pistol cu aer comprimat, 10 metri, bărbați | Tomoyuki Matsuda Japonia |
Oleg Omelchuk Ucraina |
Zhang Tian China |
scară, bărbați | Alberto Fernandez Spania |
Rodolfo Vigano Italia |
Stefan Ruttgeroth Germania |
Double capcană, bărbați | Richard Folds Marea Britanie |
Joshua Richmond SUA |
Francesco D'Agnello Italia |
Schit, bărbați | John McGrath SUA |
Georgios Achilleos Cipru |
Valery Shomin Rusia |
Pușcă cu 3 poziții 50 m femei | Jamie Beyerl SUA |
Amy Soesh SUA |
Și Silin China |
Pușcă cu aer comprimat, 10 metri, femei | Snejana Pejcic Croaţia |
Elaheh Ahmadi Iran |
Daria Tikhova Ucraina |
Pistol, 25 de metri, femei | Elena Kostevici Ucraina |
Yuan Ching China |
Antoaneta Boneva Bulgaria |
Pistol cu aer comprimat, 10 metri, femei | Nino Salukvadze Georgia |
Mira Suhonen Finlanda |
Elena Kostevici Ucraina |
scară, femei | Alessandra Perilli San Marino |
Jessica Rossi Italia |
Wu Cuicui China |
Skeet, femei | Kimberley Road SUA |
Caitlin Connor SUA |
Danka Bartekova Slovacia |
Disciplina | Aur | Argint | Bronz |
Pușcă cu trei poziții, 50 de metri, bărbați | Sanjeev Rajput India |
Nemanja Miroslavljev Serbia |
Ole Christian Brune Norvegia |
Pușca înclinată, 50 de metri, bărbați | Serghei Martynov Belarus |
Eric Juptagraft SUA |
Cyril Graff Franța |
Pușcă cu aer comprimat, 10 metri, bărbați | Peter Schidy Ungaria |
Serghei Richter Israel |
Wang Tao China |
Pistol, 50 de metri, bărbați | Francesco Bruno Italia |
Leonid Ekimov Rusia |
Lee Dam Yoon Coreea de Sud |
Pistol rapid 25 m masculin | Martin Podhrasky Republica Cehă |
Keith Sanderson SUA |
Jorge Llames Spania |
Pistol cu aer comprimat, 10 metri, bărbați | Andrija Zlatic Serbia |
Lee Dam Yoon Coreea de Sud |
Oleg Omelchuk Ucraina |
Pușcă cu 3 poziții 50 m femei | Li Peijing China |
Emily Evesque Franța |
Du Li China |
Pușcă cu aer comprimat, 10 metri, femei | Sara Sherer SUA |
Agnieszka Nagai Polonia |
Ivana Maksimovic Serbia |
Pistol, 25 de metri, femei | Chen Ying China |
Yuan Ching China |
Antoaneta Boneva Bulgaria |
Pistol cu aer comprimat, 10 metri, femei | Sun Qi China |
Elena Kostevici Ucraina |
Nino Salukvadze Georgia |
Disciplina | Aur | Argint | Bronz |
scară, bărbați | Giovanni Cernogoraz Croația |
Alexey Alipov Rusia |
Jiri Gah Republica Cehă |
Double capcană, bărbați | William Chetcuti Malta |
Ronjan Sodhi India |
Li Zun China |
Schit, bărbați | Antonakis Andreou Cipru |
Nikolaos Mavrommatis Grecia |
Jesper Hansen Danemarca |
scară, femei | Jessica Rossi Italia |
Rachel Lynn Hayden SUA |
Lin Yijun Taiwan |
Skeet, femei | Wei Ning China |
Kimberley Road SUA |
Christine Wenzel Germania |
Disciplina | Aur | Argint | Bronz |
Pușcă cu trei poziții, 50 de metri, bărbați | Zhu Qingyan China |
Niccolo Campriani Italia |
Simon Beyeler Elveția |
Pușca înclinată, 50 de metri, bărbați | Henri Junghenel Germania |
Serghei Martynov Belarus |
Nemanja Miroslavljev Serbia |
Pușcă cu aer comprimat, 10 metri, bărbați | Pierre Edmond Piasecchi Franța |
Niccolo Campriani Italia |
Zhu Qinan China |
Pistol, 50 de metri, bărbați | Chin Jong Oh Coreea de Sud |
Wu Xiao China |
Andrija Zlatic Serbia |
Pistol rapid 25 m masculin | Christian Reitz Germania |
Vijay Kumar India |
Ding Feng China |
Pistol cu aer comprimat, 10 metri, bărbați | Leonid Ekimov Rusia |
Joan Costa Portugalia |
Brian Beeman SUA |
Pușcă cu 3 poziții 50 m femei | Jamie Beyerl SUA |
Eva Friedel Germania |
Li Peijing China |
Pușcă cu aer comprimat, 10 metri, femei | Și Silin China |
Sonya Pfeilshifter Germania |
Petra Cublasing Italia |
Pistol, 25 de metri, femei | Chen Ying China |
Detașamentul Gundegmaa Mongolia |
Rahi Sarnobat India |
Pistol cu aer comprimat, 10 metri, femei | Elena Kostevici Ucraina |
Anna Raj Singh India |
Celine Gauberville Franța |
Disciplina | Aur | Argint | Bronz |
Pușcă cu trei poziții, 50 de metri, bărbați | Lan Xing China |
Anton Rizov Bulgaria |
Ole Christian Brune Norvegia |
Pușca înclinată, 50 de metri, bărbați | Serghei Martynov Belarus |
Kenneth Nielsen Danemarca |
Daniel Brodmeier Germania |
Pușcă cu aer comprimat, 10 metri, bărbați | Zhu Qingyan China |
Wang Tao China |
Josef Gönzi Slovacia |
Pistol, 50 de metri, bărbați | Tomoyuki Matsuda Japonia |
Andrija Zlatic Serbia |
Giuseppe Giordano Italia |
Pistol rapid 25 m masculin | Christian Reitz Germania |
Ralf Schumann Germania |
Emil Milev SUA |
Pistol cu aer comprimat, 10 metri, bărbați | Yusuf Dikej Turcia |
Andrija Zlatic Serbia |
Lee Dam Yoon Coreea de Sud |
Pușcă cu 3 poziții 50 m femei | Sonya Pfeilshifter Germania |
Stine Nielsen Danemarca |
Wan Xiangyan China |
Pușcă cu aer comprimat, 10 metri, femei | Xie Jiqiong China |
Katerina Emmons Republica Cehă |
Adela Sykorova Republica Cehă |
Pistol, 25 de metri, femei | Yuan Ching China |
Maria Grozdeva Bulgaria |
Lenka Maruskova Cehia |
Pistol cu aer comprimat, 10 metri, femei | Stephanie Tyrod Franța |
Zorana Arunovic Serbia |
Lolita Evglevskaya Australia |
Disciplina | Aur | Argint | Bronz |
scară, bărbați | Iisus Serrano Spania |
Michael Diamond Australia |
Aaron îndreptându-se în Marea Britanie |
Double capcană, bărbați | Peter Wilson Marea Britanie |
Hu Binyuan China |
Ronjan Sodhi India |
Schit, bărbați | |||
scară, femei | Rachel Lynn Hayden SUA |
Zuzana Stefecekova Slovacia |
Liu Yingzi China |
Skeet, femei | Zhang Donglian China |
Panayiota Andreou Cipru |
Christine Wenzel Germania |
Disciplina | Aur | Argint | Bronz |
scară, bărbați | |||
Double capcană, bărbați | |||
Schit, bărbați | |||
scară, femei | |||
Skeet, femei |
Disciplina | Aur | Argint | Bronz |
Pușcă cu trei poziții, 50 de metri, bărbați | |||
Pușca înclinată, 50 de metri, bărbați | |||
Pușcă cu aer comprimat, 10 metri, bărbați | |||
Pistol, 50 de metri, bărbați | |||
Pistol rapid 25 m masculin | |||
Pistol cu aer comprimat, 10 metri, bărbați | |||
Pușcă cu 3 poziții 50 m femei | |||
Pușcă cu aer comprimat, 10 metri, femei | |||
Pistol, 25 de metri, femei | |||
Pistol cu aer comprimat, 10 metri, femei |