Tir cu arcul la Universiada de vară 2015 - arc olimpic, echipe (masculin)
Competiția pe echipe de tir cu arcul olimpic la Universiada de vară 2015 din Gwangju va avea loc în perioada 4 - 8 iulie 2015. La competiție vor lua parte 16 echipe.
Programul competiției
data
|
Timp
|
Etapă
|
4 iulie
|
9:15
|
Calificare
|
6 iulie
|
15:00
|
1/8 de finală
|
16:00
|
1/4 de finală
|
16:30
|
1/2 finală
|
8 iulie
|
10:00
|
Finala
|
Înregistrări
|
Echipă
|
data
|
Loc
|
Zn
|
WR
|
Coreea de Sud
|
27.07.2012
|
Londra, Marea Britanie)
|
2087
|
UR
|
Coreea de Sud
|
08/01/2005
|
Izmir (Turcia)
|
2021
|
Calificare
Nu.
|
Echipă
|
R-t
|
|
unu
|
Coreea de Sud
|
2062
|
UR
|
2
|
Taipei-ul chinezesc
|
1987
|
|
3
|
Rusia
|
1980
|
|
patru
|
Kazahstan
|
1973
|
|
5
|
Franţa
|
1949
|
|
6
|
Japonia
|
1941
|
|
7
|
Slovenia
|
1919
|
|
opt
|
Moldova
|
1910
|
|
9
|
Polonia
|
1907
|
|
zece
|
Finlanda
|
1903
|
|
unsprezece
|
Italia
|
1898
|
|
12
|
India
|
1897
|
|
13
|
Marea Britanie
|
1891
|
|
paisprezece
|
Malaezia
|
1877
|
|
cincisprezece
|
Mongolia
|
1862
|
|
16
|
STATELE UNITE ALE AMERICII
|
1851
|
|
Playoff-uri
|
1/8 de finală
|
|
Sferturi de finala
|
|
Semifinale
|
|
Finala
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Coreea de Sud
|
5
|
|
|
|
STATELE UNITE ALE AMERICII
|
unu
|
|
|
Coreea de Sud
|
6
|
|
|
|
|
Polonia
|
0
|
|
|
Polonia
|
5
|
|
|
|
|
Moldova
|
unu
|
|
|
Coreea de Sud
|
6
|
|
|
|
|
Kazahstan
|
0
|
|
|
Franţa
|
patru
|
|
|
|
|
India
|
5
|
|
|
India
|
2
|
|
|
|
|
Kazahstan
|
6
|
|
|
Marea Britanie
|
2
|
|
|
|
|
Kazahstan
|
6
|
|
|
Coreea de Sud
|
5
|
|
|
|
|
Taipei-ul chinezesc
|
unu
|
|
Rusia
|
6
|
|
|
|
|
Malaezia
|
0
|
|
|
Rusia
|
5
|
|
|
|
|
Japonia
|
patru
|
|
|
Italia
|
3
|
|
|
|
|
Japonia
|
5
|
|
|
Rusia
|
2
|
|
|
|
|
Taipei-ul chinezesc
|
6
|
|
Locul al treilea
|
|
Slovenia
|
5
|
|
|
|
|
|
Finlanda
|
patru
|
|
|
Slovenia
|
patru
|
Kazahstan
|
0
|
|
|
|
|
Taipei-ul chinezesc
|
5
|
|
Rusia
|
6
|
|
Mongolia
|
patru
|
|
|
|
|
Taipei-ul chinezesc
|
5
|
|
|
1/8 de finală
Coreea de Sud
|
5-1
|
STATELE UNITE ALE AMERICII
|
174-163
|
Polonia
|
5-1
|
Moldova
|
163-158
|
Franţa
|
4-5
|
India
|
211-209
|
Marea Britanie
|
2-6
|
Kazahstan
|
207-213
|
Rusia
|
6-0
|
Malaezia
|
170-159
|
Italia
|
3-5
|
Japonia
|
213-219
|
Slovenia
|
5-4
|
Finlanda
|
212-214
|
Mongolia
|
4-5
|
Taipei-ul chinezesc
|
213-218
|
1/4 de finală
Coreea de Sud
|
6-0
|
Polonia
|
170-162
|
India
|
2-6
|
Kazahstan
|
208-219
|
Rusia
|
5-4
|
Japonia
|
218-213
|
Slovenia
|
4-5
|
Taipei-ul chinezesc
|
217-221
|
1/2 finală
Coreea de Sud
|
6-0
|
Kazahstan
|
172-165
|
Rusia
|
2-6
|
Taipei-ul chinezesc
|
222-226
|
Pentru locul 3
Kazahstan
|
0-6
|
Rusia
|
53-56
|
52-55
|
56-58
|
Final
Coreea de Sud
|
5-1
|
Taipei-ul chinezesc
|
58-55
|
59-54
|
57-57
|