Finala Cupei Gagarin 2016 | |
---|---|
Locație |
|
Format | până la 4 victorii |
Formatori |
|
Căpitani |
|
Datele | 7 – 19 aprilie 2016 |
MVP | Serghei Mozyakin |
Golul câștigător al seriei |
Chris Lee |
Difuzare | KHL TV , Match TV |
20152017 |
Finala Cupei Gagarin 2016 este seria decisivă a Ligii Kontinentale de Hochei din sezonul 2015/16 și playoff-urile Cupei Gagarin 2016 , al căror câștigător a fost Metallurg Magnitogorsk . Pentru a cincea oară din opt, a fost nevoie de toate cele 7 meciuri pentru a determina câștigătorul.
O serie de meciuri ale finalei s-au susținut până la patru victorii, numărul maxim de meciuri a fost de șapte. Primele două meciuri și, dacă este necesar, al cincilea și al șaptelea meciuri se joacă pe terenurile echipei cu numărul de cap de serie mai mare din pereche. Câștigătoare a fost echipa care a câștigat primele patru meciuri ale seriei.
Metalurg Mg
|
CSKA
|
11 septembrie 2015 ora 17:30 |
CSKA | 1:3 1-0, 0-2, 0-1 |
Metalurg Mg |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
3 februarie 2016 ora 19:30 |
Metalurg Mg | 1:3 0-0, 1-2, 0-1 |
CSKA |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Această finală a fost prima pentru CSKA.
Metallurg a ajuns pentru a doua oară în finala Cupei Gagarin în ultimele 3 sezoane.
Moscova | Magnitogorsk | |
---|---|---|
LSK CSKA ei. V. Bobrova | " Arena-Metallurg " | |
Capacitate: 5600 | Capacitate: 7700 | |
7 aprilie 2016 ora 19:30 |
CSKA | 5:1 (0:1, 3:0, 2:0) |
Metalurg Mg | LSK CSKA ei. V. Bobrova , Moscova Audiență: 5600 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Ilya Sorokin (00:00-60:00) | Portarii | Vasily Koshechkin (00:00-60:00) | Arbitri: Konstantin Olenin Vyacheslav Bulanov Tușieri : Gleb Lazarev Stanislav Raming | |
Obiective: | ||||
S. Andronov ( A. Pilström ) - 21:41 A. Radulov ( S. Hjalmarsson , S. Da Costa ) - 30:06 I. Ozhiganov ( R. Lyubimov , A. Radulov ) - 35:43 N. Zaitsev ( C Da Costa , A. Sergeev) - 53:36 D. Denisov ( N. Zaitsev ) - 55:23 |
0: 1 1 :1 2 :1 3 :1 4 :1 5 :1 |
3:08 - S. Mozyakin ( J. Kovarzh ) | ||
8 min | Amenda | 12 min | ||
38 | aruncări | 22 |
Scor serie: CSKA conduce cu 1-0.
9 aprilie 2016 ora 19:30 |
CSKA | 1 : 2 (1:0, 0:1, 0:1) |
Metalurg Mg | LSK CSKA ei. V. Bobrova , Moscova Audiență: 5600 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Ilya Sorokin (00:00-60:00) | Portarii | Vasily Koshechkin (00:00-60:00) | Arbitri: Alexey Belov Eduard Odinsh Tușieri : Dmitry Sivov Sergey Shelyanin | |
26 min | Amenda | 6 min | ||
26 | aruncări | 24 |
Scor în serie: remiza 1-1.
11 aprilie 2016 ora 17:00 |
Metalurg Mg | 2 : 3 (OT) 0-0, 1-0, 1-2, 0-1 |
CSKA | Arena-Metallurg , Magnitogorsk Spectatori: 7700 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Vasily Koshechkin (00:00-76:42) | Portarii | Ilya Sorokin (00:00-78:12) | Arbitri: Mikhail Buturlin Roman Hoffman Tușieri : Alexander Sirotkin Eduard Metalnikov | |
18 min | Amenda | 20 de minute | ||
27 | aruncări | 37 |
Scor serie: CSKA conduce cu 2-1.
13 aprilie 2016 ora 17:00 |
Metalurg Mg | 1 : 0 0-0, 0-0, 1-0 |
CSKA | Arena-Metallurg , Magnitogorsk Spectatori: 7700 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Vasily Koshechkin (00:00-60:00) | Portarii | Ilya Sorokin (00:00-58:54) | Arbitri: Antonin Yerabek Alexey Ravodin Tușieri : Roman Shikhanov Alexander Zakharenkov | |
8 min | Amenda | 10 minute | ||
33 | aruncări | treizeci |
Scor în serie: remiza 2-2.
15 aprilie 2016 ora 19:30 |
CSKA | 1: 2 (OT) (0:0, 0:0, 1:1, 0:1) |
Metalurg Mg | LSK CSKA ei. V. Bobrova , Moscova Audiență: 5600 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Ilya Sorokin (00:00-65:09) | Portarii | Vasily Koshechkin (00:00-65:03) | Arbitri: Antonin Yerabek Eduard Odins Tușieri : Dmitry Sivov Sergey Shelyanin | |
8 min | Amenda | 6 min | ||
31 | aruncări | 24 |
Scor serie: Metallurg conduce cu 3-2.
17 aprilie 2016 ora 14:30 |
Metalurg Mg | 2 : 3 (OT) 0-1, 0-1, 2-0, 0-1 |
CSKA | Arena-Metallurg , Magnitogorsk Spectatori: 7700 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Vasily Koshechkin (00:00-60:50) | Portarii | Ilya Sorokin (00:00-61:40) | Arbitri: Alexey Ravodin Eduard Odinsh Tușieri : Dmitry Sivov Sergey Shelyanin | |
6 min | Amenda | 12 min | ||
treizeci | aruncări | 33 |
Scor în serie: remiza 3-3.
19 aprilie 2016 19:30 |
CSKA | 1 : 3 0-1, 1-1, 0-1 |
Metalurg Mg | LSK CSKA ei. V. Bobrova , Moscova Audiență: 5600 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Ilya Sorokin (00:00-58:29) | Portarii | Vasily Koshechkin (00:00-60:00) | Arbitri: Antonin Yerabek Konstantin Olenin Tușieri : Dmitry Sivov Sergey Shelyanin | |
2 minute | Amenda | 4 min | ||
Scor serie: Metallurg a câștigat cu 4-3.
Câștigător al Cupei Gagarin 2016 | Metalurg Mg
|
---|
Nu. | Cetățenie | Jucător | Poziţie | prindere | Vârstă | În clubul cu | Locul nașterii | Participarea la finale (inclusiv finalele Superliga) |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
treizeci | Victor Fast | VR | L | 33 | 2015 | Kalix , Suedia | 1 | |
90 | Ilya Sorokin | VR | L | douăzeci | 2014 | Novokuznetsk, Federația Rusă | 1 | |
6 | Denis Denisov | Z | L | 34 | 2012 | Harkov , RSS Ucraineană | primul (al doilea) | |
22 | Nikita Zaitsev | Z | P | 24 | Moscova , URSS | 1 | ||
34 | Nikita Pivtsakin | Z | L | 24 | 2015 | Omsk , URSS | al 2-lea | |
38 | Mihail Naumenkov | Z | L | 23 | 2014 | Moscova , URSS | 1 | |
45 | Alexandru Kutuzov | Z | P | treizeci | 2015 | 1 | ||
55 | Bogdan Kiselevici | Z | 1 | |||||
57 | Grigory Panin | 3 | L | treizeci | 2014 | Karaganda , RSS Kazah | al 3-lea | |
92 | Igor Ozhiganov | Z | P | 23 | 2015 | Krasnogorsk , Rusia | 1 | |
93 | Artem Sergheev | Z | P | 22 | 2015 | 1 | ||
7 | Ivan Telegin | H | L | 24 | 2014 | Novokuznetsk , Rusia | 1 | |
opt | Evgheni Korotkov | H | L | 28 | 2014 | Moscova , URSS | 1 | |
unsprezece | Serghei Andronov | H | L | 26 | 2009 | Penza , URSS | 1 | |
13 | Roman Lyubimov | H | P | 23 | 2010 | Tver , Rusia | 1 | |
16 | Jeff Platt | H | L | treizeci | 2015 | Toronto , Canada | 1 | |
optsprezece | Dmitri Kugryshev | H | P | 26 | 2015 | Balakovo , URSS | 1 | |
19 | Mihail Iunkov | H | L | treizeci | 2015 | Voskresensk , URSS | al 3-lea (al 5-lea) | |
25 | Vladimir Zharkov | H | L | 28 | 2012 | Pavlovsky Posad , URSS | 1 | |
47 | Alexandru Radulov | H | L | 29 | 2012 | Nijni Tagil , URSS | al 2-lea | |
51 | Antti Pillström | H | L | 31 | 2015 | Vantaa , Finlanda | 1 | |
59 | Simon Hjalmarsson | H | L | 27 | 2014 | Varnamo , Suedia | 1 | |
71 | Ghenadi Stolyarov | H | L | 29 | 2015 | Moscova , URSS | 1 | |
77 | Stephan Da Costa | H | P | 26 | 2014 | Paris , Franța | 1 | |
78 | Maxim Mamin | H | L | 21 | 2014 | 1 | ||
80 | Nikita Kvartalnov | H | L | 22 | 2014 | Boston , SUA | 1 | |
86 | Igor Makarov | H | L | 28 | 2014 | Moscova , URSS | 1 |
Nu. | Cetățenie | Jucător | Poziţie | prindere | Vârstă | În clubul cu | Locul nașterii | Participarea la finale (inclusiv finalele Superliga) |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
treizeci | Ilya Samsonov | VR | L | 19 | 2014 | Magnitogorsk, Federația Rusă | 1 | |
83 | Vasili Koşeckin | VR | L | 33 | 2013 | Togliatti, URSS | al 2-lea | |
patru | Chris Lee | Z | L | 35 | 2013 | McTeer, Canada | al 2-lea | |
9 | Victor Antipin | Z | L | 23 | 2012 | Ust-Kamenogorsk, Kazahstan | al 2-lea | |
32 | Rafael Batyrshin | Z | L | 29 | 2014 | Moscova, URSS | 1 | |
48 | Evgheni Biriukov | Z | L | treizeci | 2005 | Kasli, URSS | al 2-lea (al treilea) | |
51 | Alexei Bereglazov | Z | L | 21 | 2013 | Magnitogorsk, Federația Rusă | al 2-lea | |
52 | Serghei Terescenko | Z | P | 24 | 2013 | Magnitogorsk, Federația Rusă | al 2-lea | |
70 | Iaroslav Khabarov | Z | L | 27 | 2008 | Magnitogorsk, URSS | al 2-lea | |
opt | Wojciech Wolski | H | L | treizeci | 2015 | Zabrze, Polonia | 1 | |
zece | Serghei Mozyakin | H | P | 35 | 2011 | Yaroslavl, URSS | al 3-lea | |
13 | Vladislav Kaletnik | H | L | 21 | 2014 | Angarsk, Federația Rusă | 1 | |
16 | Artyom Zelezkov | H | L | douăzeci | 2015 | Nijni Tagil, Federația Rusă | 1 | |
23 | Evgeny Timkin | H | L | 25 | 2013 | Murmansk, URSS | al 2-lea | |
25 | Danis Zaripov | H | L | 35 | 2013 | Chelyabinsk, URSS | al 4-lea (al 6-lea) | |
28 | Alexandru Semin | H | P | 32 | 2015 | Krasnoyarsk, URSS | primul (al doilea) | |
39 | Denis Platonov | H | L | 34 | 2012 | Saratov, URSS | al 2-lea (al treilea) | |
41 | Tomas Filippi | H | L | 23 | 2015 | Richnov nad Kneznow, Cehoslovacia | 1 | |
43 | Jan Kovar | H | P | 26 | 2013 | Pisek, Cehoslovacia | al 2-lea | |
cincizeci | Alexei Kaigorodov | H | L | 32 | 2015 | Magnitogorsk, URSS | primul (al treilea) | |
62 | Oscar Osala | H | L | 28 | 2013 | Vaasa, Finlanda | al 2-lea | |
68 | Iaroslav Kosov | H | L | 22 | 2011 | Magnitogorsk, Federația Rusă | al 2-lea | |
92 | Bogdan Potekhin | H | L | 23 | 2010 | Magnitogorsk, Federația Rusă | al 2-lea |
Cupei Gagarin | Finala|
---|---|