Campionatele Mondiale de schi 2019 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Cursa de schi | |||||
10 km | femei | ||||
15 km | bărbați | ||||
Skiatlon | bărbați | femei | |||
Început în masă | bărbați | femei | |||
Ștafetă | bărbați | femei | |||
Sprint | bărbați | femei | |||
Sprint pe echipe | bărbați | femei | |||
biatlon | |||||
Trambulina normală | campionat individual | echipe | |||
Mare trambulină | campionat individual | sprintul pe echipe | |||
sărituri cu schiurile | |||||
Trambulina normală | bărbați | femei | |||
Trambulina normală | echipe mixte | echipele feminine | |||
Mare trambulină | bărbați | echipele masculine |
Pe 1 martie a avut loc cursa de ștafetă masculină de 4x10 km la Campionatele Mondiale de schi nordic 2019 de la Seefeld .
Norvegienii au câștigat aurul în ștafetă pentru al 10-lea Campionat Mondial consecutiv. Rușii au devenit al doilea în ștafetă pentru a doua oară consecutiv. Francezii au luat bronzul, depășind în ultimii metri naționala Finlandei.
Loc | Număr | Țară | Sportivii | Timp | Restante |
---|---|---|---|---|---|
unu | Norvegia | Emil Iversen Martin Jonsrud Sundby Schur Röthe Johannes Hösflot Klebo |
1:42:32.1 26:39.1 26:06.5 24:18.1 25:28.4 |
||
2 | Rusia | Andrey Larkov Alexander Bessmertnykh Alexander Bolshunov Serghei Ustyugov |
1:43:10.9 26:38.8 26:08.1 24:16.8 26:07.2 |
+38,8 | |
3 | Franţa | Adrien Backscheider Maurice Manifika Clement Parisse Richard Jouve |
1:43:33.1 26:45.3 26:35.2 24:07.8 26:04.8 |
+1:01.0 | |
patru | patru | Finlanda | Ristomatti Hakola Ivo Niskanen Matti Heikinen Perttu Hyuvarinen |
1:43:34.9 26:47.3 25:58.7 24:34.7 26:14.2 |
+1:02.8 |
5 | 5 | Suedia | Oscar Svensson Kalle Halvarsson Jens Burman Viktor Thorn |
1:44:11.6 26:45.2 26:27.6 24:57.3 26:01.5 |
+1:39,5 |
6 | 6 | Germania | Sebastian Eisenlauer Andreas Katz Florian Notz Jonas Dobler |
1:44:20.4 26:39.5 26:45.9 25:18.5 25:36.5 |
+1:48,3 |
7 | opt | Kazahstan | Denis Volotka Olzhas Klimin Vitaly Pukhkalo Evgeny Velichko |
1:44:21.0 26:46.9 27:23.0 24:34.9 25:36.2 |
+1:48,9 |
opt | unsprezece | Elveţia | Uli Schnyder Jonas Baumann Dario Cologna Tony Leavers |
1:44:22.0 26:53.9 27:14.4 24:30.6 25:43.1 |
+1:49,9 |
9 | 12 | STATELE UNITE ALE AMERICII | Eric Bjornsen Scott Paterson David Norris Kayo Bratrud |
1:46:38.5 26:44.4 27:09.6 26:19.3 26:25.2 |
+4:06.4 |
zece | 7 | Italia | Marco Rastelli Federico Pellegrino Giandomenico Salvadori Francesco De Fabiani |
1:47:14.8 26:55.5 27:13.8 27:13.4 25:52.1 |
+4:42,7 |
unsprezece | zece | ceh | Michal Nowak Miroslav Ripl Adam Fellner Petr Knop |
1:49:05.9 26:48.1 28:47.6 26:53.2 26:37.9 0 |
+6:33,8 |
12 | 9 | Canada | Alex Harvey Scott James Hill Evan Palmer-Charette Len Vallas |
1:49:37.6 26:46.9 28:57.8 26:43.9 27:09.0 |
+7:05.5 |
13 | 13 | China | Chiangsai Zhang Minglian Zhu Ling Bao Wang Qiang |
TUR 29:49,6 30:23,9 TUR |
|
paisprezece | paisprezece | Ucraina | Alexey Krasovsky Yan Kostryba Ruslan Perekhoda |
TUR 28:47.3 TUR TUR |