Cupa Rusiei Bandy 2015
Versiunea actuală a paginii nu a fost încă examinată de colaboratori experimentați și poate diferi semnificativ de
versiunea revizuită la 11 mai 2017; verificările necesită
9 modificări .
Russian Bandy Cup 2015 este al 24-lea turneu de cupă organizat de Federația Bandy din Rusia .
Regulamente
Competițiile se desfășoară în 2 etape.
- pun în scenă. 14 echipe sunt împărțite în două grupe: grupa „A” și grupa „B” joacă la Ulyanovsk pe stadionul „ Volga-Sport-Arena ”.
grupa „A” din 15 septembrie până în 21 septembrie ;
grupa „B” din 22 septembrie până în 28 septembrie
- etapa a II-a. Două cele mai bune echipe din grupă merg în etapa a II-a (finală) a Cupei. Echipele vor juca semifinale (locul 1 în grupa „A” cu 2 echipe în grupa „B” și invers), câștigătorii merg în finală.
Etapa I
Grupa „A”
prima zi
|
|
|
|
|
|
|
|
15.09 |
SKA-Neftyanik — Începe |
6:2 (4:0) |
|
15.09 |
Vodnik - Patria Mamă |
5:1 (3:1) |
|
15.09 |
Volga — Volga-2 |
16:1 (7:0) |
|
a 2-a zi
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16.09 |
Vodnik — SKA-Neftyanik |
2:5 (1:3) |
|
16.09 |
Volga-2 - Yenisei |
1:13 (1:5) |
|
16.09 |
Patria - Volga |
8:5 (4:3) |
|
a 3-a zi
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17.09 |
Start - Vodnik |
4:6 (1:2) |
|
17.09 |
Volga-2 - Patria Mamă |
4:14 (3:5) |
|
17.09 |
Enisey — SKA-Neftyanik |
4:8 (3:5) |
|
a 4-a zi
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18.09 |
Enisey - Începe |
4:3 (1:1) |
|
18.09 |
SKA-Neftyanik — Volga-2 |
9:2 (2:0) |
|
18.09 |
Volga - Vodnik |
6:7 (1:3) |
|
|
a 5-a zi
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19.09 |
Start - Volga-2 |
10:0 (3:0) |
|
19.09 |
SKA-Neftyanik — Volga |
8:2 (2:1) |
|
19.09 |
Patria - Yenisei |
8:5 (4:4) |
|
a 6-a zi
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.09 |
SKA-Neftyanik - Patria Mamă |
7:3 (5:3) |
|
20.09 |
Start — Volga |
4:7 (2:4) |
|
20.09 |
Yenisei - Vodnik |
6:6 (3:1) |
|
a 7-a zi
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21.09 |
Patria - Începe |
1:2 (1:0) |
|
21.09 |
Volga-2 - Vodnik |
1:12 (1:8) |
|
21.09 |
Volga - Yenisei |
6:5 (3:5) |
|
|
Grupa B
prima zi
|
|
|
|
|
|
|
|
22.09 |
Baikal-Energy - Ural Trubnik |
7:1 (0:1) |
|
22.09 |
Dinamo Moscova — Dinamo Kazan |
18:2 (9:0) |
|
22.09 |
Zorkiy - Kuzbass |
7:5 (4:2) |
|
a 2-a zi
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23.09 |
Sibselmash — Baikal-Energy |
6:9 (6:5) |
|
23.09 |
Ural Trubnik - Kuzbass |
2:10 (0:6) |
|
23.09 |
Dinamo Kazan — Zorkiy |
2:7 (0:3) |
|
a 3-a zi
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24.09 |
Kuzbass — Dinamo Moscova |
2:9 (0:4) |
|
24.09 |
Zorkiy - Sibselmash |
4:4 (2:1) |
|
24.09 |
Dinamo-Kazan - Ural Trubnik |
4:3 (1:1) |
|
a 4-a zi
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.09 |
Kuzbass — Dinamo-Kazan |
4:5 (0:4) |
|
25.09 |
Baikal-Energy - Zorkiy |
5:6 (2:4) |
|
25.09 |
Dinamo Moscova — Sibselmash |
12:5 (5:3) |
|
|
a 5-a zi
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.09 |
Baikal-Energie — Dinamo-Kazan |
10:3 (6:2) |
|
26.09 |
Producător de țevi Ural - Sibselmash |
6:4 (4:2) |
|
26.09 |
Dinamo Moscova — Zorkiy |
7:2 (3:0) |
|
a 6-a zi
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.09 |
Sibselmash — Dinamo Kazan |
9:5 (2:3) |
|
27.09 |
Ural Trubnik — Dinamo Moscova |
4:9 (3:5) |
|
27.09 |
Kuzbass — Baikal-Energy |
3:7 (2:3) |
|
a 7-a zi
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.09 |
Zorkiy - Ural Trubnik |
3:4 (1:0) |
|
28.09 |
Baikal-Energy — Dinamo Moscova |
8:4 (4:2) |
|
28.09 |
Sibselmash - Kuzbass |
13:8 (6:4) |
|
|
Etapa II
Semifinale
29 octombrie 2015 |
Vodnik |
Protocol 3:9 (0:6).
|
Baikal-Energie |
E. Dergaev E. Dergaev A. Tyukavin |
obiective |
A. Nasonov P. Dubovik I. Grachev M. Krasikov A. Nasonov D. Loginov I. Grachev M. Seledkov A. Nasonov |
|
Stadion: " Record " Spectatori: 3500 Arbitru: D. Dobryansky |
Final
31 octombrie 2015 |
|
Stadion: Spectatori: 5200 Arbitru: G. Minaev |
Link -uri