XVI Cupa Rusiei în bandy | |
---|---|
Cheltuirea timpului | 14 august 2007 - 5 noiembrie 2007 |
Numărul de participanți | 21 |
Aranjament final | |
Câştigător | „Kuzbass” (Kemerovo) |
Finalist | „Ascuțit” (Krasnogorsk) |
Locul al treilea | SKA-Neftyanik (Khabarovsk) |
Statistica turneului | |
Meciuri jucate | 132 |
20062008 |
Cupa Rusiei Bandy 2007 este al 16-lea turneu al Federației Bandy din Rusia , desfășurat în perioada 14 august - 5 noiembrie 2007 .
Competițiile se desfășoară în 3 etape.
1. Vigilant - Constructor 12:2 (3:1).
2.Rocket - Motherland 5:5 (2:1).
3. Constructor - Patria Mamă 1:14 (1:6).
4. Zorkiy - Rocket 11:1 (6:0).
5. Rodina - Zorkiy 3:3 (1:2).
6. Constructor - Rachetă 7:12 (3:6).
7. Fabricator de țevi Ural - Start 13:1 (5:0).
8. Dinamo M — Zorkiy-2 15:1 (8:1).
9. Vodnik - Ural Trubnik 5:2 (3:0).
10.Zorkiy-2 - Volga 0:11 (0:5).
11. Volga - Vodnik 6:2 (3:1).
12. Dinamo M - Start 15:0 (6:0).
13. Start - Zorkiy-2 10:4 (4:1).
14. Ural Trubnik - Dinamo M 4:8 (3:4).
15.Zorkiy-2 - Vodnik 5:8 (1:2).
16. Volga - Ural pipemaker 4:7 (3:4).
17. Start - Volga 2:4 (1:3).
18. Vodnik - Dinamo M 4:12 (3:3).
19. Producător de țevi Ural - Zorkiy-2 18:1 (5:1).
20. Vodnik - Start 6:3 (4:2).
21. Dinamo M - Volga 16:6 (9:1).
22. Start - Rachetă 4:7 (1:2).
23. Rachetă - Zorkiy-2 18:3 (9:1).
24. Volga - Patria Mamă 5:10 (1:3).
25. Ural Trubnik - Dynamo-Syktyvkar 12:2 (5:0).
26. Vigilant - Start 12:3 (8:1).
27. Dynamo-Syktyvkar - Vodnik 2:12 (1:5).
28.Zorkiy-2 - Patria 2:18 (0:9).
29. Ural pipemaker - Zorkiy 1:3 (1:3).
30. Volga - Rachetă 5:4 (4:1).
31. Vodnik - Patria 2:7 (1:3).
32. Zorkiy - Zorkiy-2 20:1 (11:1).
33. Rachetă - Ural pipemaker 8:6 (4:3).
34. Dinamo-Syktyvkar - Dinamo M 1:14 (1:6).
35. Patria - Start 4:4 (1:2).
36. Vodnik - Vigilant 0:15 (0:8).
37. Dinamo M - Racheta 12:4 (6:1).
38. Start - Dynamo-Syktyvkar 8:4 (4:1).
39. Patria Mamă - Producător de țevi Ural 5:9 (2:4).
40.Zorky - Dinamo M 2:2 (0:0).
41. Zorkiy-2 - Dynamo-Syktyvkar 5:11 (1:6).
42. Rachetă - Vodnik 8:6 (3:2).
43. Volga - Zorkiy 2:4 (0:3).
44. Dynamo-Syktyvkar - Volga 4:9 (2:3).
45. Patria - Dinamo M 6:15 (4:6).
Masa finală (etapa I, 1 - grupă (vest)
Loc | Echipă | Și | LA | H | P | M | Ochelari |
---|---|---|---|---|---|---|---|
unu | Dinamo M | 9 | opt | unu | 0 | 109:28 | 25 |
2 | văzător | 9 | 7 | 2 | 0 | 82:15 | 23 |
3 | Rachetă | 9 | 5 | unu | 3 | 67:59 | 16 |
patru | Producător de țevi Ural | 9 | 5 | 0 | patru | 72:37 | cincisprezece |
5 | patrie | 9 | patru | 3 | 2 | 72:46 | cincisprezece |
6 | Volga | 9 | 5 | 0 | patru | 52:49 | cincisprezece |
7 | Vodnik | 9 | patru | 0 | 5 | 45:60 | 12 |
opt | start | 9 | 2 | unu | 6 | 35:69 | 7 |
9 | Dinamo-Syktyvkar | 9 | unu | 0 | opt | 34:98 | 3 |
zece | Zorkiy-2 | 9 | 0 | 0 | 9 | 22:129 | 0 |
AMNGR-Murman (Murmansk) refuz de a participa
1. Sayans - Metalurgist 6:4 (4:1).
2. Sibselmash - Lesohimik 8:4 (3:2).
3. Sayans - Yenisei 2:1 (1:0).
4. Metallurg - Sibselmash 2:8 (1:6).
5. Chimist lemn - Yenisei 3:3 (1:2).
6. Sibselmash - Sayany 3:1 (2:0).
7. Metalurgist - Timber Chemist 6:2 (5:2).
8. Enisey - Metallurg 7:1 (1:0).
9. Chimistul lemnului - Sayans 3:5 (1:3).
10. Yenisei - Sibselmash 5:4 (2:3).
11. SKA-Neftyanik - Mayak 5:3 (2:1).
12. Kuzbass - SKA-Sverdlovsk 18:2 (8:2).
13. SKA Zabaikalets-Energia - SKA-Neftyanik 2:9 (1:6).
14. SKA-Sverdlovsk - Baikal-Energy 3:4 (1:3).
15. Baikal-Energy - SKA Zabaikalets-Energy 6:2 (3:1).
16. Mayak - Kuzbass 5:10 (3:4).
17. SKA-Sverdlovsk - Mayak 6:11 (2:6).
18. Kuzbass - SKA-Neftyanik 3:4 (1:1).
19. SKA Zabaikalets-Energia - SKA-Sverdlovsk 5:5 (2:2).
20. SKA-Neftyanik - Baikal-Energy 8:4 (7:0).
21. Baikal-Energy - Mayak 4:4 (3:2).
22. SKA Zabaikalets-Energia - Kuzbass 3:18 (2:8).
23. SKA-Neftyanik - SKA-Sverdlovsk 14:3 (10:2).
24.Mayak - SKA Zabaikalets-Energiya 4:4 (2:3).
25. Kuzbass - Baikal-Energy 13:1 (9:1).
26.Metallurg - SKA-Neftyanik 1:10 (0:5).
27. Mayak - Sibselmash 1:10 (0:5).
28. SKA-Neftyanik - Lesohimik 10:4 (5:1).
29. Sayany - SKA-Sverdlovsk 4:6 (3:5).
30. Yenisei - Baikal-Energy 8:3 (5:2).
31. Chimist lemn - SKA-Zabaikalets 9:6 (4:2).
32. SKA-Sverdlovsk - Enisey 4:11 (0:6).
33. Kuzbass - Metallurg 9:1 (2:1).
34. Sibselmash - SKA-Neftyanik 3:3 (2:2).
35. SKA-Zabaikalets - Yenisei 4:9 (2:2).
36. Metallurg - Far 2:3 (1:2).
37. Sibselmash - SKA-Sverdlovsk 5:2 (2:1).
38. Baikal-Energy - Sayan 3:2 (2:0).
39. Sayany - SKA-Oilman 2:9 (1:3).
40. Chimist lemn - Kuzbass 1:13 (1:5).
41. Baikal-Energy - Metallurg 3:1 (3:0).
42. Yenisei - Mayak 7:7 (3:4).
43. Sayany - Kuzbass 0:10 (0:7).
44. Sibselmash - SKA Zabaikalets-Energiya 10:7 (4:2).
45. Farul - Wood Chemist 8:6 (6:1).
46. SKA-Sverdlovsk - Metallurg 2:2 (1:1).
47. Kuzbass - Sibselmash 10:1 (5:0).
48. SKA-Neftyanik - Enisey 2:5 (1:1).
49. SKA Zabaikalets-Energia - Sayan 4:7 (2:4).
50. SKA-Sverdlovsk - Lesohimik 5:5 (3:1).
51. Baikal-Energy - Sibselmash 5:8 (3:5).
52.Metallurg - SKA Zabaikalets-Energiya 4:11 (1:8).
53. Farul - Sayans 7:3 (5:2).
54. Enisey - Kuzbass 2:6 (0:4).
55. Chimist lemn - Baikal-Energy 6:5 (5:4).
Masa finală (etapa I, 1 - grupă (est)
Loc | Echipă | Și | LA | H | P | M | Ochelari |
---|---|---|---|---|---|---|---|
unu | Kuzbass | zece | 9 | 0 | unu | 110:20 | 27 |
2 | SKA-Neftchik | zece | opt | unu | unu | 74:30 | 25 |
3 | Sibselmash | zece | 7 | unu | 2 | 60:40 | 22 |
patru | Yenisei | zece | 6 | 2 | 2 | 58:36 | douăzeci |
5 | Far | zece | patru | 3 | 3 | 53:57 | cincisprezece |
6 | Baikal-Energie | zece | patru | unu | 5 | 38:55 | 13 |
7 | Sayans | zece | patru | 0 | 6 | 32:50 | 12 |
opt | Chimist de lemn | zece | 2 | 2 | 6 | 43:69 | opt |
9 | SKA-Sverdlovsk | zece | unu | 3 | 6 | 38:79 | 6 |
zece | SKA Zabaikalets-Energie | zece | unu | 2 | 7 | 48:81 | 5 |
unsprezece | Metalurgist | zece | unu | unu | opt | 24:61 | patru |
1. Zorkiy - Vodnik 4:2 (1:0).
2. Dinamo M - Start 21:2 (9:0).
3.Start - Zorkiy 4:8 (1:2).
4.Vodnik - Dinamo M 3:9 (1:3).
5. Vodnik - Start 7:5 (2:2).
6.Dynamo M - Zorkiy 5:9 (2:5).
Masa finală (etapa II, 1 - grupă. Moscova)
Loc | Echipă | Și | LA | H | P | M | Ochelari |
---|---|---|---|---|---|---|---|
unu | văzător | 3 | 3 | 0 | 0 | 21:11 | 9 |
2 | Dinamo M | 3 | 2 | 0 | unu | 35:14 | 6 |
3 | Vodnik | 3 | unu | 0 | 2 | 12:18 | 3 |
patru | start | 3 | 0 | 0 | 3 | 11:36 | 0 |
1. Producător de țevi Ural - Volga 6:1 (4:1).
2. Patria - Racheta 5:2 (2:1).
3. Volga - Rachetă 5:4 (2:2).
4. Patria - Ural pipemaker 8:4 (5:1).
5.Rocket - Ural Trubnik 2:5 (2:1).
6. Volga - Patria Mamă 4:3 (3:1).
Masa finală (etapa II, 2 - grupă. Kirov)
Loc | Echipă | Și | LA | H | P | M | Ochelari |
---|---|---|---|---|---|---|---|
unu | patrie | 3 | 2 | 0 | unu | 16:10 | 6 |
2 | Producător de țevi Ural | 3 | 2 | 0 | unu | 15:11 | 6 |
3 | Volga | 3 | 2 | 0 | unu | 10:13 | 6 |
patru | Rachetă | 3 | 0 | 0 | 3 | 8:15 | 0 |
Notă: locurile 1-3 sunt determinate de cea mai bună diferență dintre golurile înscrise și primite în meciurile cap la cap.
1. Baikal-Energy - Mayak 7:1 (4:0).
2. Kuzbass - Sibselmash 6:1 (2:1).
3. Sibselmash - Mayak 5:3 (3:1).
4. Kuzbass - Baikal-Energy 13:5 (4:3).
5.Baikal-Energy - Sibselmash 2:5 (1:1).
6. Mayak - Kuzbass 4:11 (2:6).
Tabel final (etapa II, 3 - grupa. Kemerovo)
Loc | Echipă | Și | LA | H | P | M | Ochelari |
---|---|---|---|---|---|---|---|
unu | Kuzbass | 3 | 3 | 0 | 0 | 30:10 | 9 |
2 | Sibselmash | 3 | 2 | 0 | unu | 11:11 | 6 |
3 | Baikal-Energie | 3 | unu | 0 | 2 | 14:19 | 3 |
patru | Far | 3 | 0 | 0 | 3 | 8:23 | 0 |
1. SKA-Neftyanik - Sayany 10:1 (4:1).
2. Yenisei - Lesohimik 6:3 (3:2).
3.Lesohimik - SKA-Neftyanik 3:11 (2:6).
4. Sayans - Yenisei 3:6 (1:3).
5. Sayans - Lesochimist 8:5 (4:1).
6. Enisey - SKA-Neftyanik 1:5 (0:1).
Masa finală (etapa II, 4 - grupă. Krasnoyarsk)
Loc | Echipă | Și | LA | H | P | M | Ochelari |
---|---|---|---|---|---|---|---|
unu | SKA-Neftchik | 3 | 3 | 0 | 0 | 26:5 | 9 |
2 | Yenisei | 3 | 2 | 0 | unu | 13:11 | 6 |
3 | Sayans | 3 | unu | 0 | 2 | 12:21 | 3 |
patru | Chimist de lemn | 3 | 0 | 0 | 3 | 11:25 | 0 |
1/4 final 03.11.2007 | 1/2 final 04.11.2007 | final 05.11.2007 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
văzător | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Yenisei | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
văzător | 13 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
patrie | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
patrie | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Dinamo M | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kuzbass | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
văzător | patru | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kuzbass | 17 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Sibselmash | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kuzbass | opt | |||||||||||||||||||||||||||||||||
SKA-Neftchik | 6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
SKA-Neftchik | 6 | Meci pentru locul 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Producător de țevi Ural | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
SKA-Neftchik | 13 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
patrie | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Index | Jucător | Echipă | Statistici |
---|---|---|---|
obiective | Vadim Stasenko | Kuzbass | 35 |
obiective | Pavel Ryazantsev | Kuzbass | treizeci |
obiective | Sami Laakkonen | văzător | 27 |
obiective | Evgheni Ivanușkin | Dinamo M | 26 |
obiective | Evgheni Mavrin | SKA-Neftchik | 26 |
Transferuri | Pavel Teterin | Kuzbass | 31 |
Transferuri | Viaceslav Morzovik | Kuzbass | 27 |
Transferuri | Mihail Sveșnikov | Dinamo M | 21 |
Transferuri | Serghei Porkulevici | Chimist de lemn | 17 |
Transferuri | Denis Kriușenkov | Kuzbass | 16 |
Gol + pasă | Vadim Stasenko | Kuzbass | 44 (35+9) |
Gol + pvs | Pavel Ryazantsev | Kuzbass | 43 (30+13) |
Gol + pasă | Pavel Teterin | Kuzbass | 38 (7+31) |
Gol + pasă | Sami Laakkonen | văzător | 34 (27+7) |
Gol + pasă | Viaceslav Bronnikov | patrie | 33 (23+10) |
Gol + pasă | Serghei Lomanov | Dinamo M | 33 (20+13) |
Cupa Rusiei în bandy | |
---|---|