Campionatul Mondial de hochei pe gheață Divizia 1 2016 | |
---|---|
Campionatul Mondial de hochei pe gheață IIHF 2016 Divizia I | |
| |
Detalii turneu | |
Țările gazdă |
Polonia Croația |
Orașe gazdă |
Katowice , Zagreb |
Cheltuirea timpului | 17 – 29 aprilie |
Numărul de echipe | 12 |
20152017 |
Campionatul Mondial IIHF de hochei pe gheață 2016 din divizia I este o competiție sportivă de hochei pe gheață sub auspiciile IIHF, desfășurată în perioada 23-29 aprilie 2016 la Katowice ( Polonia ) (anunțată inițial Cracovia) și între 17 și 23 aprilie 2016 în Zagreb ( Croația ). Conform rezultatelor turneului din grupa A: echipele care au ocupat primul loc ( echipa Slovenie ) și al doilea ( naționala Italiei ) au primit dreptul de a juca în divizia TOP a Cupei Mondiale 2017 . Ultima echipă (echipa națională a Japoniei ) a trecut în Grupa B. Conform rezultatelor turneului din Grupa B: echipa de pe primul loc (echipa națională a Ucrainei ) a avansat în Grupa A, iar echipa de pe ultimul loc a trecut în divizia a doua a Cupa Mondială 2017 ( echipa națională a României ).
Locurile au fost anunțate la congresul IIHF de la Praga ( Republica Cehă ) în timpul Campionatului Mondial de hochei pe gheață din 2015 . Cracovia ( Polonia ) și-a revendicat dreptul de a găzdui turneul în grupa A , iar Zagreb ( Croația ) și Tallinn ( Estonia ) în grupa B. [unu]
La turneul grupei A au participat 6 echipe. Cele 2 echipe care au terminat pe primele două locuri ( Slovenia și Italia ) avansează în Top Division 2017 . Echipa japoneză a fost retrogradată în Grupa B din Prima Divizie 2017 .
La turneul Grupei B au participat 6 echipe. Echipa națională a Ucrainei , care a ocupat primul loc, trece în grupa A a primei divizii pentru anul următor, 2017. Naţionala României , care a terminat pe ultimul loc, va avansa la turneul din grupa A din Divizia a II-a din 2017 .
La campionat au participat 12 echipe naționale (10 din Europa și 2 din Asia ). Nationala Romaniei a venit din divizia a doua . Echipele austriece și slovene s- au calificat la turneu după ce au fost eliminate din Top Division în 2015.
echipa națională | Calificare |
---|---|
Austria | S-a clasat pe locul 15 în turneul Top Division și a retrogradat de acolo în 2015 |
Slovenia | S-a clasat pe locul 16 în turneul Top Division și a retrogradat de acolo în 2015 |
Polonia | Gazdele , au terminat anul trecut pe locul 3 în Grupa A a Diviziei I |
Japonia | A terminat pe locul 4 în Divizia 1 Grupa A anul trecut |
Italia | A terminat anul trecut pe locul 5 în Grupa A a Primei Divizii |
Republica Coreea | Locul 1 în Divizia 1 Grupa B și promovat de acolo în 2015 |
echipa națională | Calificare |
---|---|
Ucraina | A terminat pe locul 6 în Divizia 1 Grupa A și a retrogradat în 2015 |
Marea Britanie | A terminat anul trecut pe locul 2 în Grupa B a Diviziei I |
Lituania | A terminat anul trecut pe locul 3 în Grupa B a Diviziei I |
Croaţia | Gazdele , au terminat anul trecut pe locul 4 în Grupa B a Diviziei I |
Estonia | A terminat anul trecut pe locul 5 în Grupa B a Diviziei I |
România | Locul 1 în Divizia 2 Grupa A și promovat de acolo în 2015 |
Grupa A | Grupa B | ||||
---|---|---|---|---|---|
|
|
M | echipa națională | Și | LA | ÎN | PE | P | shz | ShP | RSH | O |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
unu | Slovenia | 5 | patru | 0 | 0 | unu | optsprezece | opt | +10 | 12 |
2 | Italia | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | unsprezece | zece | +1 | 9 |
3 | Polonia | 5 | 3 | 0 | 0 | 2 | 17 | 12 | +5 | 9 |
patru | Austria | 5 | 2 | unu | 0 | 2 | unsprezece | opt | +3 | opt |
5 | Republica Coreea | 5 | 2 | 0 | unu | 2 | unsprezece | unsprezece | 0 | 7 |
6 | Japonia | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 7 | 26 | -19 | 0 |
23 aprilie 2016 ora 13:00 |
Japonia | 1:7 (0:1, 0:4, 1:2) |
Slovenia | Spodek , Katowice Audiență: 1300 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Yutaka Fukufuji - 00:00-20:00 Takuta Onoda - 20:00-60:00 |
Portarii | 00:00-60:00 - Robert Christian | Arbitru: Mikko Kaukokari Marian Rohacs | |
Obiective: | ||||
Shuhei Kuji - 54:46 (T. Yamashita) |
0: 1 0: 2 0: 3 0: 4 0: 5 1 :5 1: 6 1: 7 |
07:35 - Jan Urbas (J. Pantse, S. Kovacevic) 21:40 - Jan Urbas (bol.) (J. Repe, M. Verlich) 29:31 - Miha Verlich (bol.) (J. Urbas, R Kristan) 33:19 - Alesh Mušić (K. Ograjensek, A. Kuralt) 39:17 - Miha Verlich (J. Urbas, J. Pance) 57:18 - Ken Ograiensek (A. Mušić) 58:12 - Zhiga Panze ( J. Urbas, M. Verlich) | ||
14 min | Amenda | 8 min | ||
9 | aruncări | 29 |
23 aprilie 2016 ora 16:30 |
Italia | 3 : 1 (1:0, 1:1, 1:0) |
Polonia | Spodek , Katowice Audiență: 8500 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Andreas Bernard - 00:00-60:00 | Portarii | 00:00-59:07 – Przemysław Odrobny 59:58-60:00 |
Arbitru: Jonathan Alari Artur Kulev | |
Obiective: | ||||
Joachim Ramoser — 12:25 (M. Gander) Luca Frigo — 36:19 (D. Costner, S. Costner) Thomas Larkin (a.v.) — 59:58 |
1 :0 1: 1 2 :1 3 :1 |
30:13 – Tomasz Malyaszczynski (Bol.) (P. Dronya, K. Zapala) | ||
6 min | Amenda | 12 min | ||
33 | aruncări | 26 |
23 aprilie 2016 ora 20:00 |
Republica Coreea | 2:3 ( B ) (1:0, 1:0, 0:2, 0:0, 0:1) |
Austria | Spodek , Katowice Public: 2000 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Matt Dalton - 00:00-60:00 | Portarii | 00:00-65:00 — Bernhard Starkbaum | Arbitru: Stephen Renault Robin Shire | |
Obiective: | ||||
Michael Swift - 16:05 Kim Keesung - 35:50 (Kim Sangwook, B.V. Young) |
1 :0 2 :0 2: 1 2: 2 2: 3 |
44:50 - Markus Schlacher (Bol.) (B. Lebler) 56:05 - Manuel Geier 65:00 - Konstantin Komarek (în afara Bd.) | ||
Gloanțe: |
||||
Michael Swift Shin Sang-gun Kim Sang-wook |
Konstantin Komarek Manuel Gayer | |||
10 minute | Amenda | 2 minute | ||
28 | aruncări | 39 |
24 aprilie 2016 ora 13:00 |
Slovenia | 3 : 1 (1:0, 0:1, 2:0) |
Italia | Spodek , Katowice Public: 2000 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Gasper Kroshel – 00:00-60:00 | Portarii | 00:00-59:20 - Frederic Cloutier 59:33-60:00 |
Arbitru: Trpimir Piragic Robin Shire | |
Obiective: | ||||
Yuriy Repe (Bol.) - 13:15 (J. Urbas) Zhiga Eglich (Bol.) - 45:23 (S. Kovachevich, R. Tichar) Sabahudin Kovachevich (Bol.) (p.v.) - 59:33 (R. Tichar, K. Ogriensek) |
1 :0 1: 1 2 :1 3 :1 |
26:47 - Guilio Scandella (L. Frigo, A. Helfer) | ||
4 min | Amenda | 10 minute | ||
40 | aruncări | 24 |
24 aprilie 2016 16:30 |
Polonia | 1: 4 (0:0, 0:2, 1:2) |
Republica Coreea | Spodek , Katowice Audiență: 6500 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Przemysław Odrobny — 00:00-57:48 58:25-58:35 58:45-60:00 |
Portarii | 00:00-60:00 — Matt Dalton | Arbitru: Mikko Kaukokari Marian Rohacs | |
Obiective: | ||||
Grzegorz Paszczut - 48:51 |
0: 1 0: 2 1 :2 1: 3 1: 4 |
21:24 - Michael Swift (Shin Sang-gun, Jo Minho) 24:04 - Michael Swift (Shin Sang-gun) 50:13 - Michael Swift (Lee Dong-koo, Jo Min-ho) 58:45 - Kim Sang -wook ( p.v.) Kim Keeseong) | ||
6 min | Amenda | 4 min | ||
33 | aruncări | 31 |
24 aprilie 2016 ora 20:00 |
Austria | 3:1 (1:1, 0:0, 2:1) |
Japonia | Spodek , Katowice Audiență: 1000 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Bernhard Starkbaum - 00:00-60:00 | Portarii | 00:00-58:44 - Takuto Onoda | Arbitru: Artur Kulev Stefan Renault | |
Obiective: | ||||
Nicholas Petrik - 02:49 (Sch. Geyer, M. Schichl) Brian Lebler - 43:31 (M. Geyer, R. Herburger) Rafael Herburger - 50:05 (B. Lebler, M. Geyer) |
1 :0 1: 1 2 :1 3 :1 |
17:50 - Seiji Takahashi (Bol.) (T. Yamashita, M. Nishivaki) | ||
6 min | Amenda | 2 minute | ||
37 | aruncări | 27 |
26 aprilie 2016 ora 13:00 |
Republica Coreea | 3: 0 (3:0, 0:0, 0:0) |
Japonia | Spodek , Katowice Audiență: 1500 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Matt Dalton - 00:00-60:00 | Portarii | 00:00-11:10 - Takuto Onoda | Arbitru: Jonathan Alari Mikko Kaukokari | |
Obiective: | ||||
Michael Swift (Bol.) - 04:18 (Lee Dong Koo) Kim Keesung (Bol.) - 05:32 (Kim Sangwook, Kim Wonchun) Shin Sangoon - 11:10 (Jo Minho, Shin Hyun Yoon) |
1 :0 2 :0 3 :0 |
|||
43 min | Amenda | 10 minute | ||
32 | aruncări | 29 |
26 aprilie 2016 ora 16:30 |
Austria | 4 : 2 (1:0, 2:0, 1:2) |
Italia | Spodek , Katowice Audiență: 1500 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Bernhard Starkbaum - 00:00-60:00 | Portarii | 00:00-60:00 – Andreas Bernard | Arbitru: Artur Kulev Trpimir Piragic | |
Obiective: | ||||
Andreas Kristler - 12:21 (F. Hofer, S. Ulmer) Andreas Kristler - 30:46 (F. Hofer) Konstantin Komarek (bol.) - 39:10 (S. Ulmer, A. Pallestrang) Stefan Bacher - 46: 16 (L. Hodum, M. Schichl) |
1 :0 2 :0 3 :0 4 :0 4: 1 4: 2 |
53:09 - Alexander Egger (bol.) (T. Traversa, D. Kostner) 57:24 - Armin Helfer (A. Hofer, M. Gander) | ||
10 minute | Amenda | 6 min | ||
26 | aruncări | 22 |
26 aprilie 2016 ora 20:00 |
Slovenia | 1:4 (1:1, 0:3, 0:0) |
Polonia | Spodek , Katowice Audiență: 6500 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Robert Kristan – 00:00-40:00 Gasper Kroschel – 40:00-60:00 |
Portarii | 00:00-60:00 – Rafal Radzishevsky | Arbitru: Stéphane Renault Marian Rohács | |
Obiective: | ||||
Zhiga Eglich (Bol.) - 06:50 (R. Sabolic) |
0: 1 1 :1 1: 2 1: 3 1: 4 |
03:54 - Tomasz Malyaszczyński (P. Dronya) 23:48 - Mikołaj Lopuskiy (Bol.) (P. Wronka, M. Koluz) 27:39 - Tomasz Malyaszczyński (P. Wronka, M. Bryk) 38:09 - Tomasz Malyashchinskiy (B. Pochekha, K. Zapala) | ||
8 min | Amenda | 16 min | ||
33 | aruncări | 26 |
27 aprilie 2016 ora 13:00 |
Japonia | 1:3 (1:1, 0:2, 0:0) |
Italia | Spodek , Katowice Audiență: 1500 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Takuto Onoda - 00:00-58:18 | Portarii | 00:00-60:00 - Frederic Cloutier | Arbitru: Stéphane René Marian Rohács | |
Obiective: | ||||
Shuhei Kuji - 08:48 (D. Obara, S. Takahashi) |
1 :0 1: 1 1: 2 1: 3 |
13:20 - Simon Kostner (L. Frigo, A. Hofer) 27:29 - Anton Bernard (M. Gander) 37:16 - Joachim Ramozer (D. Scandello, S. Marchetti) | ||
4 min | Amenda | 6 min | ||
25 | aruncări | 39 |
27 aprilie 2016 ora 16:30 |
Slovenia | 5:1 (2:1, 2:0, 1:0) |
Republica Coreea | Spodek , Katowice Audiență: 2500 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Gasper Kroshel – 00:00-60:00 | Portarii | 00:00-60:00 — Matt Dalton | Arbitru: Artur Kulev Robin Shire | |
Obiective: | ||||
Robert Sabolic (Bol.) - 08:59 (S. Kovacevic) Anze Kuralt - 19:31 (K. Ograjensek, K. Pretnar) Aleš Mušić - 26:32 (A. Kuralt, K. Ograjensek) Rock Tichar - 34: 21 (J. Eglich) Klemen Pretnar - 51:31 (A. Hebar, A. Kuralt) |
0: 1 1 :1 2 :1 3 :1 4 :1 5 :1 |
00:40 - Kim Keesung (Kim Sangwook) | ||
12 min | Amenda | 14 min | ||
26 | aruncări | 26 |
27 aprilie 2016 ora 20:00 |
Polonia | 1: 0 (1:0, 0:0, 0:0) |
Austria | Spodek , Katowice Audiență: 7500 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Przemysław Odrobny – 00:00-60:00 | Portarii | 00:00-58:50 – Bernhard Starkbaum 58:58-59:17 |
Arbitru: Jonathan Alari Trpimir Piragic | |
Obiective: | ||||
Grzegorz Paszczut - 12:34 (A. Chmilevsky) |
1 :0 | |||
20 de minute | Amenda | 18 min | ||
27 | aruncări | 29 |
29 aprilie 2016 ora 13:00 |
Italia | 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) |
Republica Coreea | Spodek , Katowice Audiență: 2500 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Andreas Bernard - 00:00-60:00 | Portarii | 00:00-55:50 - Matt Dalton 56:13-57:36 59:01-59:35 |
Arbitru: Trpimir Piragic Stefan Renault | |
Obiective: | ||||
Joaquim Ramoser (Bol.) - 02:38 (T. Larkin, D. Scandella) Daniel Tadin - 54:35 |
1 :0 2 :0 2: 1 |
56:13 - Eric Regan (Kim Wonchun, Kim Keesung) | ||
8 min | Amenda | 10 minute | ||
29 | aruncări | 27 |
29 aprilie 2016 ora 16:30 |
Austria | 1: 2 (1:1, 0:1, 0:0) |
Slovenia | Spodek , Katowice Audiență: 4000 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Bernhard Starkbaum - 00:00-58:36 | Portarii | 00:00-60:00 – Gashper Kroshel | Arbitru: Mikko Kaukokari Marian Rohacs | |
Obiective: | ||||
Konstantin Komarek (Bol.) - 05:49 (M. Schlacher) |
1 :0 1: 1 1: 2 |
10:58 - Robert Sabolic (J. Eglich, R. Tichar) 27:29 - Ken Ograjensek (Bol.) (A. Music, K. Pretnar) | ||
33 min | Amenda | 8 min | ||
27 | aruncări | 23 |
29 aprilie 2016 ora 20:00 |
Polonia | 10:4 (6:1, 1:1, 3:2) |
Japonia | Spodek , Katowice Audiență: 8500 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Przemysław Odrobny – 00:00-60:00 | Portarii | 00:00-06:42 - Takuto Onoda 06:42-60:00 - Sun Hitomi |
Arbitru: Jonathan Alari Robin Shire | |
Obiective: | ||||
Patrick Wronka - 00:50 (B. Bykhavsky, K. Zapala) Aron Chmilevsky (Bol.) - 03:58 (G. Paschut, M. Lopuskiy) Tomasz Malyashchinsky (masculin) - 06:42 (K. Zapala, M Kruzhek) Maciej Kruzhek - 10:35 (K. Dzhubinsky) Grzegorz Paszczut - 12:27 Christian Dzhubinsky - 17:52 (M. Kolush) Adam Baginsky - 23:15 (M. Kotlezh, B. Bychavsky) Aron Chmilevsky (bol. ) - 44:00 (P. Dronya, M. Kruzhek) Pavel Dronya - 55:34 (K. Zapala) Patrick Wajda - 59:48 (A. Borzhetsky, P. Vronka) |
1 :0 2 :0 3 :0 4 :0 5 :0 6 :0 6: 1 7 :1 7: 2 7: 3 8 :3 8: 4 9 :4 10 :4 |
19:56 - Hiroki Ueno (S. Takahashi, T. Yamashita) 25:47 - Takumi Kawai (Bol.) (Y. Haga, S. Yanadori) 41:39 - Daisuke Obara (H. Terao) 44:46 - Masato Nishivaki (Bol.) (S. Takahashi, G. Tanaka) | ||
10 minute | Amenda | 12 min | ||
51 | aruncări | 22 |
M | echipa națională | Și | LA | ÎN | PE | P | shz | ShP | RSH | O |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
unu | Ucraina | 5 | patru | 0 | 0 | unu | douăzeci | 6 | +14 | 12 |
2 | Marea Britanie | 5 | 3 | unu | 0 | unu | 23 | 7 | +16 | unsprezece |
3 | Lituania | 5 | 3 | 0 | unu | unu | cincisprezece | paisprezece | +1 | zece |
patru | Croaţia | 5 | 2 | unu | 0 | 2 | 21 | 17 | +4 | opt |
5 | Estonia | 5 | unu | 0 | unu | 3 | 12 | 23 | -unsprezece | patru |
6 | România | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | opt | 32 | -24 | 0 |
17 aprilie 2016 ora 13:00 |
Estonia | 2:7 (1:2, 1:4, 0:1) |
Lituania | Dom Sportova , Zagreb Audiență: 95 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
William-Henrik Koitmaa – 00:00-40:00 Daniil Seppenen – 40:00-60:00 |
Portarii | 00:00-60:00 – Artur Pavlyukov | Arbitru: Jimmy Bergamelli | |
6 min | Amenda | 14 min | ||
treizeci | aruncări | treizeci |
17 aprilie 2016 ora 16:30 |
România | 1: 6 (1:2, 0:1, 0:3) |
Ucraina | Casa lui Sportov , Zagreb Public: 200 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Gellert Rutsui – 00:00-60:00 | Portarii | 00:00-60:00 — Eduard Zakharchenko | Arbitru: Manuel Nikolic | |
Obiective: | ||||
0: 1 0: 2 1 :2 1: 3 1: 4 1: 5 1: 6 |
||||
8 min | Amenda | 12 min | ||
12 | aruncări | 48 |
17 aprilie 2016 ora 20:00 |
Croaţia | 1: 4 (1:1, 0:2, 0:1) |
Marea Britanie | Casa lui Sportov , Zagreb Audiență: 2600 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Mate Tomlenovich - 00:00-60:00 | Portarii | 00:00-60:00 - Ben Bones | Arbitru: Michael Holm | |
Obiective: | ||||
0: 1 1 :1 1: 2 1: 3 1: 4 |
||||
22 min | Amenda | 26 min | ||
paisprezece | aruncări | 29 |
18 aprilie 2016 ora 13:00 |
Lituania | 5 : 1 (2:1, 1:0, 2:0) |
România | Casa lui Sportov , Zagreb Spectatori: 100 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Artur Pavlyukov — 00:00-60:00 | Portarii | 00:00-60:00 – Otto Onodi | Arbitru: Daniel Gamper | |
Obiective: | ||||
1 :0 2 :0 2: 1 3 :1 4 :1 5 :1 |
||||
10 minute | Amenda | 24 min | ||
37 | aruncări | 19 |
18 aprilie 2016 ora 16:30 |
Marea Britanie | 4:3 ( OT ) (2:1, 1:1, 0:1, 1:0) |
Estonia | Casa lui Sportov , Zagreb Audiență: 455 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Ben Bones - 00:00-63:22 | Portarii | William-Henrik Koitmaa – 00:00-63:22 | Arbitru: Michael Holm | |
22 min | Amenda | 4 min | ||
37 | aruncări | 28 |
18 aprilie 2016 ora 20:00 |
Ucraina | 4:1 (2:1, 2:0, 0:0) |
Croaţia | Casa lui Sportov , Zagreb Spectatori: 1500 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Eduard Zakharchenko - 00:00-60:00 | Portarii | 00:00-60:00 – Mate Tomlenovich | Arbitru: Jimmy Bergamelli | |
14 min | Amenda | 60 min | ||
28 | aruncări | 33 |
20 aprilie 2016 ora 13:00 |
Ucraina | 7:1 (2:0, 2:1, 3:0) |
Estonia | Casa lui Sportov , Zagreb Public: 120 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Eduard Zakharchenko — 00:00 - 58:41 Mikhailo Shevchuk — 58:41 - 60:00 |
Portarii | 00:00-60:00 — Daniil Seppenen | Arbitru: Manuel Nikolic | |
6 min | Amenda | 4 min | ||
35 | aruncări | 29 |
20 aprilie 2016 ora 16:30 |
Marea Britanie | 8:0 (2:0, 6:0, 0:0) |
Lituania | Casa lui Sportov , Zagreb Public: 450 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Ben Bones - 00:00-60:00 | Portarii | 00:00-30:42 — Artur Pavlyukov 30:42-60:00 — Donatas Zhukovas |
Arbitru: Jimmy Bergamelli | |
10 minute | Amenda | 16 min | ||
44 | aruncări | zece |
20 aprilie 2016 ora 20:00 |
România | 5:12 (1:3, 2:4, 2:5) |
Croaţia | Casa lui Sportov , Zagreb Spectatori: 1650 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Gellert Rutsui - 00:00-09:26 Otto Onodi - 09:26-60:00 |
Portarii | 00:00-49:39 — Mate Tomlenovich 49:39-60:00 — Vilim Rosandich |
Arbitru: Daniel Gamper | |
12 min | Amenda | 35 min | ||
treizeci | aruncări | 36 |
22 aprilie 2016 ora 13:00 |
Marea Britanie | 6:1 (2:0, 2:0, 2:1) |
România | Casa lui Sportov , Zagreb Spectatori: 400 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Ben Bones - 00:00-60:00 | Portarii | 00:00-60:00 – Otto Onodi | Arbitru: Daniel Gamper | |
6 min | Amenda | 14 min | ||
58 | aruncări | unsprezece |
22 aprilie 2016 ora 16:30 |
Lituania | 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) |
Ucraina | Casa lui Sportov , Zagreb Audiență: 350 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Artur Pavlyukov — 00:00-60:00 | Portarii | 00:00 - 59:43 — Eduard Zakharchenko | Arbitru: Michael Holm | |
6 min | Amenda | 6 min | ||
27 | aruncări | 32 |
22 aprilie 2016 ora 20:00 |
Croaţia | 5 : 3 (1:2, 3:1, 1:0) |
Estonia | Casa lui Sportov , Zagreb Audiență: 2800 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Vilim Rosandich — 00:00-60:00 | Portarii | 00:00-59:01 - 59:10-59:32 - William-Henrik Koitmaa |
Arbitru: Manuel Nikolic | |
8 min | Amenda | 10 minute | ||
40 | aruncări | 27 |
23 aprilie 2016 ora 13:00 |
Ucraina | 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) |
Marea Britanie | Casa lui Sportov , Zagreb Spectatori: 500 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Eduard Zakharchenko - 00:00-60:00 | Portarii | 00:00-59:34 - Ben Bones | Arbitru: Michael Holm | |
6 min | Amenda | 8 min | ||
23 | aruncări | 28 |
23 aprilie 2016 ora 16:30 |
Estonia | 3: 0 (0:0, 3:0, 0:0) |
România | Casa lui Sportov , Zagreb Public: 200 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
William-Henrik Koitmaa – 00:00-60:00 | Portarii | 00:00-60:00 – Otto Onodi | Arbitru: Jimmy Bergamelli | |
4 min | Amenda | 10 minute | ||
35 | aruncări | douăzeci |
23 aprilie 2016 ora 20:00 |
Lituania | 1 : 2 (0:1, 0:0, 1:0, 0:0, 0:1) |
Croaţia | Casa lui Sportov , Zagreb Spectatori: 2500 |
Raport | ||||
---|---|---|---|---|
Artur Pavlyukov — 00:00-65:00 | Portarii | 00:00-65:00 – Vilim Rosandich | Arbitru: Manuel Nikolic | |
36 min | Amenda | 16 min | ||
24 | aruncări | 38 |
Jucător | Și | G | P | O | Str | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|
Robert Roba | 5 | patru | patru | opt | 0 | -patru |
Ben O'Connor | 5 | unu | 7 | opt | 12 | +2 |
Vladislav Gavrik | 5 | 3 | patru | 7 | 2 | +7 |
Borna Rendulich | patru | 2 | 5 | 7 | 0 | -3 |
Michael Glumac | 5 | patru | 2 | 6 | patru | +3 |
Russell Cowley | 5 | 3 | 3 | 6 | 2 | +4 |
Jonathan Phillips | 5 | 3 | 3 | 6 | 6 | +6 |
Alexandru Petrov | 5 | 2 | patru | 6 | 2 | −3 |
Nerius Alishauskas | 5 | 3 | 2 | 5 | 2 | +4 |
Ivan Yankovic | 5 | 3 | 2 | 5 | patru | +1 |
Notă: I = Numărul de jocuri jucate; G = Goluri ; P = asistă ; O = Puncte ; Str = Timp de penalizare; +/− = plus sau minus
Sursa: IIHF.com Arhivat 8 mai 2016 la Wayback Machine
Lista include portarii care au jucat cel puțin 40% din timpul de joc total al echipei naționale.
Jucători | Min | Br | PS | KN | %DESPRE | ȘI „0” |
---|---|---|---|---|---|---|
Edward Zaharcenko | 298:25 | 129 | 6 | 1.21 | 95,35 | 0 |
Vilim Rosandich | 135:21 | 56 | patru | 1,77 | 92,86 | 0 |
Arthur Pavlyukov | 275:42 | 140 | unsprezece | 2.39 | 92.14 | 0 |
Ben Bones | 302:56 | 86 | 7 | 1.39 | 91,86 | unu |
William-Henrik Koitmaa | 222:45 | 114 | paisprezece | 3,77 | 87,72 | unu |
Notă: Min = Numărul de minute jucate; Br = Aruncări; PSH = Pucuri ratate; KN = factor de fiabilitate ; %OB = Procentul de fotografii reflectate ; AND"0" = "Jocuri uscate"
Sursa: IIHF.com Arhivat 9 aprilie 2021 la Wayback Machine
Cei mai buni jucători:
Sursa: IIHF.com Arhivat 9 aprilie 2021 la Wayback Machine
Campionatul Mondial de hochei pe gheață 2016 | |
---|---|
Campionatul Mondial | |
Campionatul Mondial de Tineret | |
Campionatul Mondial de juniori | |
Campionatul Mondial (femei) | |
Campionatul Mondial între echipele de juniori (femei) | |
|