Campionatul de fotbal de la Moscova 1913 | |
---|---|
Cupa-le. R.F. Fulda | |
Detalii turneu | |
Cheltuirea timpului |
4 august - 20 octombrie
|
Numărul de participanți | 7 |
Aranjament final | |
Campion |
|
Medaliat cu argint | „Novogireevo” |
Locul al treilea | „Zamoskvoretsky” CS |
Statistica turneului | |
Meciuri jucate | 42 |
Înfundat | 182 (4,44 [1] pe joc) |
19121914 |
Campionatul de fotbal de la Moscova din 1913 a fost al 4-lea campionat organizat de Liga de fotbal din Moscova (MFL).
Turneul echipelor principale (Clasa „A”) a fost numit Cupa Fulda .
Clubul CS "Orekhovo" a devenit campion pentru a patra oară .
Structura campionatului capitalei în acest sezon a fost aproape complet identică cu cea de anul trecut: șapte cluburi au jucat în clasa „A” (locul învinsului sezonului trecut - „Sokolnichesky” KS , a fost luat de „omonimul său” ” [2] - „Sokolnichesky” KL , câștigătorul campionatului de anul trecut în clasa „B” - Cupa Mussi; în toamnă, IFL a decis să mențină SCS în clasa „A” pentru acest sezon (ar devenit al optulea club), dar secția de fotbal a CS „Sokolniki” a încetat să mai existe).
Aceste șapte cluburi puteau nominaliza câte trei echipe (în realitate, nu toate cluburile au putut face acest lucru: doar șase echipe au fost declarate pentru II, doar cinci pentru III), care au disputat cupele tradiționale pentru echipele din clasa A (Fulda, Vaske și Minder). ).
În clasa B, cinci cluburi au concurat pentru Cupa Mussi (fiecare club putea nominaliza două echipe; în realitate, nici toate cluburile au putut să-și exercite acest drept - erau doar patru echipe II).
Având în vedere extinderea semnificativă a ligii, a fost format un alt grup - „Categoria de noi cluburi” . Aici au concurat zece cluburi, primele echipe au fost împărțite în două subgrupe (a fost o finală între câștigători), echipele secunde (au fost doar cinci) au concurat toate împreună.
Astfel, în total, 42 de echipe reprezentând 19 cluburi au început în campionat la șapte niveluri competitive [3] .
La cel mai înalt nivel (echipe clasa I „A”) au participat 7 echipe
Conform rezultatelor campionatului, s-a avut în vedere un schimb între clase: câștigătorul din clasa „B” l-a înlocuit pe învinsul din clasa „A” în sezonul următor.
Campionatul a început pe 4 august. Jocurile s-au jucat în două runde .
La fel ca și precedentele, acest campionat nu a putut da intriga în determinarea campionului: Clubul Sportiv Orekhovo , care de la an la an a arătat publicului noi jucători minunați (atât britanici, cât și autohtoni), a fost din nou în afara competiției, câștigând o sumă de neatins pentru urmăritorii punctează deja după runda a 6-a (!) a calendarului („Morozov”, care a mai jucat meciul decât restul, a mai fost nevoit să mai joace 5 meciuri), pierzând, ca în ultimele trei sezoane, o singură dată (de data aceasta la debutanții de la Sokolnichesky CL ).
Dar lupta pentru locurile ulterioare a fost foarte interesantă (mai mult, pentru o parte semnificativă a sezonului, lupta pentru locurile premiate și lupta pentru supraviețuire au fost inseparabile: aproape toate echipele le-au revendicat simultan pe ambele).
La început, turneul CS „britanic” a început în mod tradițional cu încredere . Cu toate acestea, după un meci palpitant și cu două tăișuri din turul I cu „ Union ” (în care, într-o ciocnire cu M. Smirnov, mijlocașul britanic Philips s-a lăsat învins - ambii jucători au fost excluși și ulterior descalificați de către IFL pentru mai multe jocuri [4] ) printre fani au început să apară sentimente persistente „anti-britanice”; un public cu un comportament agresiv a umplut tribunele la fiecare meci al CS-ului „britanic” , creând, potrivit britanicilor, „o atmosferă insuportabilă” (unii deosebit de zeloși trebuiau „dați afară pe porțile clubului” [5] ). Solicitarea BCS de a organiza meciuri fără spectatori a fost respinsă de IFL; ca urmare, în a doua jumătate a sezonului, fotbaliștii britanici au început să evite participarea la meciuri în toate modurile posibile ( doar 8 persoane au mers la meciul din runda a doua cu aceeași „ Union ” , cei care au reușit să convingă au jucat cu „Zamoskvoretsky” KS , pentru meciul cu „Sokolnichesky” KL echipa nu a apărut deloc) [6] și BCS, după ce au suferit o serie de înfrângeri zdrobitoare, și-au pierdut avantajul și în cele din urmă „a coborât” pe penultimul loc.
Nici restul cluburilor nu s-au diferențiat ca stabilitate într-o luptă încăpățânată de forță egală - la masa finală, cinci echipe (de la 2 la 6) se încadrează în diferența de patru puncte. Doar „ Unirea ”, arătând uneori un joc frumos și luptă cu încăpățânare întregul turneu, „s-a predat” în ultimele jocuri.
La sfârșitul sezonului, la ședințele comitetului IFL, reprezentanții Uniunii au încercat în repetate rânduri „pe mijloace diplomatice”, cu sprijinul unui număr de cluburi, să „salveze” clubul și să-l lase în clasa „A” pentru următoarea sezon (s-au folosit referințe la precedentul de anul trecut și la unele evenimente interpretate în mod ambiguu din campionatul actual). Ca urmare a multor zile de dezbatere pe această temă, au fost ridicate și rezolvate o serie de probleme: în special, ordinea schimburilor dintre clasele „A” și „B” a fost schimbată începând cu sezonul viitor (acum un meci suplimentar între cei interesați). se presupunea echipe), procedura de sancționare a cluburilor pentru absenteism la meciuri și folosirea jucătorilor nelegitimi; dar „ Unirea ” în cele din urmă a fost trimisă în continuare la clasa „B” [7] .
Nu. | Echipe | unu | 2 | 3 | patru | 5 | 6 | 7 | LA | H | P | M | O |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CS "Orekhovo" | 9:3 2:0 |
2:1 2:1 |
2:0 1:2 |
6:2 2:1 |
5:1 7:3 |
2:0 4:1 |
unsprezece | 0 | unu | 44 - 15 | 22 | ||
" Novigireevo " | 0:2 3:9 |
2:2 1:4 |
3:1 1:2 |
1:0 2:0 |
1:1 1:1 |
6:1 4:1 |
5 | 3 | patru | 25 - 24 | 13 | ||
„Zamoskvoretsky” CS | 1:2 1:2 |
4:1 2:2 |
9:0 1:2 |
1:4 2:2 |
6:0 1:1 |
3:3 9:2 |
patru | patru | patru | 40 - 21 | 12 [8] | ||
patru | „Sokolniki” KL | 2:1 0:2 |
2:1 1:3 |
2:1 0:9 |
4:1 1:4 |
+:- 0:4 |
1:1 1:1 |
5 | 2 | 5 | 14 - 28 | 12 | |
5 | KF "Sokolniki" | 1:2 2:6 |
0:2 0:1 |
2:2 4:1 |
4:1 1:4 |
1:2 3:1 |
1:1 3:1 |
patru | 2 | 6 | 22 - 24 | zece | |
6 | COP „britanic”. | 1:5 3:7 |
1:1 1:1 |
1:1 0:6 |
4:0 -:+ |
1:3 2:1 |
4:2 1:4 |
3 | 3 | 6 | 19 - 31 | 9 | |
7 | „ Unirea ” | 1:4 0:2 |
1:4 1:6 |
2:9 3:3 |
1:1 1:1 |
1:3 1:1 |
4:1 2:4 |
unu | patru | 7 | 18 - 39 | 6 |
4 aug | CS "Orekhovo" | 2:0 | „Sokolniki” KL | Orekhovo-Zuevo |
Stadion: Parcul Morozov Spectatori: 5.000 Arbitru: I. Savostyanov | ||||
CS "Orekhovo" : Greenwood - Kulikov, V. Mishin - A. Akimov, V. Charnok, N. Kynin - Golubkov, Paur, Krotov [9] , Tomlinson, L. Zolkin "Sokolnichesky" KL : Swift - Tyapkin, V. Kononov - Popovich, P. Ivanov, Morozov-I - Ermakov, N. Romanov, Goldridge, Martynov, Morozov-II |
4 aug | COP „britanic”. | 4:2 | "Uniune" | Moscova |
|
Stadion: Union field Arbitru: A. Schulz | |||
SC „britanic” : Potts - Alisson, Parker - Hill, Newman, Phillips ~50' - May, Webster, E.Thomas, Erving, Balldog „Union” : Tamantsev - V.Ivanov, V.Lash - McKibbin , Antropov-II , Felgenhauer - L.Smirnov, M.Smirnov ~50' , Manin, Gorelov, A.Troitsky |
4 aug | „Novogireevo” | 2:0 | KF "Sokolniki" | Moscova |
Stadion: teren SCS Arbitru: D.Bell | ||||
"Novogireevo" : A. Martynov - N. Korotkov, Vorontsov - Skvortsov, Gorshkov, Foss - G. Chinilin, Borisov, Grishin, P. Zolkin, Nikolaev KF "Sokolniki" : Siluanov - Lopukhov, N. Savostyanov - Makhlin-I, Rozanov, Makarievsky - A.Filippov, Shurupov, M.Filippov, S.Filippov, N.Denisov |
6 aug | CS "Orekhovo" | 2:0 | „Novogireevo” | Moscova |
Stadion: teren OLLS Arbitru: D.Bell | ||||
CS "Orekhovo" : Greenwood - Kulikov, V. Mishin - A. Akimov, V. Charnok, N. Kynin - Golubkov, Paur [10] , Krotov, Tomlinson, L. Zolkin "Novogireevo" : A. Martynov - N. Korotkov , Vorontsov - Skvortsov, Gorshkov, Foss - G. Chinilin, Borisov, Grishin [11] , P. Zolkin, Nikolaev [12] |
6 aug | „Zamoskvoretsky” CS | 3:3 | "Uniune" | Moscova |
|
|
Stadion: teren ZKS Arbitru: A. Schulz | ||
"Zamoskvoretsky" KS : Babykin - Age, Lebedev - Filatov-II, Vozdvizhensky, M. Romanov - N. Nikitin, V. Sysoev, S. Romanov, Zhitarev, Varentsov "Unirea" : Matrin - V. Ivanov, V. Lash - Popov, Antropov-II, Feldgenhauer - L. Smirnov, M. Smirnov, McKibbin , Gorelov, A. Troitsky |
6 aug | „Sokolniki” KL | 4:1 | KF "Sokolniki" | Moscova |
|
Stadion: SCS Arbitru: I. Savostyanov | |||
"Sokolniki" KL : Swift - Tyapkin, V. Kononov - Popovich, P. Ivanov, Morozov-I - Ermakov, Finogenov, Goldridge, Martynov, Morozov-II KF "Sokolniki" : Siluanov - Lopukhov, N. Savostyanov - Makhlin-I , Rozanov, Makarievsky - A.Filippov, Șuruburi, Baranov, S.Filippov, N.Denisov |
11 aug | CS "Orekhovo" | 5:1 | COP „britanic”. | Orekhovo-Zuevo |
|
Stadion: Parcul Morozov Spectatori: 11.000 Arbitru: I. Savostyanov | |||
CS "Orekhovo" : Greenwood - Kulikov, V. Mishin - A. Akimov, V. Charnok, Volkov - Golubkov, McDonald, Krotov, Tomlinson, L. Zolkin "britanic" CS : Thomas-III - F. Jones, Parker - Alisson , Newman, T. Jones - May, Webster, E. Thomas, Erving, Balldog |
11 aug | "Uniune" | 1:1 | „Sokolniki” KL | Moscova |
|
|
Stadion: Union field Arbitru: D.Bell | ||
"Unirea" : Matrin - V.Ivanov, V.Lash - Popov, Antropov-II, Feldgenhauer - L.Smirnov, M.Smirnov, McKibbin , Gorelov, A.Troitsky "Sokolnichesky" KL : Swift - Tyapkin, V.Kononov - Popovich, P.Ivanov, Morozov-I - Ermakov, N.Romanov, Goldridge, Martynov, Morozov-II |
11 aug | „Zamoskvoretsky” CS | 4:1 | „Novogireevo” | Moscova |
|
Stadion: ZKS field Spectatori: 2 000 Arbitru: A. Schulz | |||
COP „Zamoskvoretsky” : Babykin - Age, Lebedev - Filatov-II, Vozdvizhensky, M. Romanov - N. Nikitin, V. Sysoev, S. Romanov, Zhitarev, Varentsov "Novogireevo" : A. Martynov - N. Korotkov, Vorontsov - Skvortsov, Gorshkov, Foss - G.Chinilin, Borisov, Grishin, P.Zolkin, Nikolaev |
15 aug | CS "Orekhovo" | 2:1 | „Zamoskvoretsky” CS | Moscova |
|
Stadion: teren ZKS Arbitru: A. Schulz | |||
CS "Orekhovo" : Greenwood - Kulikov, V. Mishin - ..., ..., ... - ..., McDonald, Krotov, Tomlinson, L. Zolkin "Zamoskvoretsky" CS : Babykin - Age, Lebedev - Filatov -II, ..., M. Romanov - N. Nikitin, V. Sysoev, S. Romanov, ..., Varentsov |
15 aug | COP „britanic”. | 4:0 | „Sokolniki” KL | Moscova |
Stadion: Câmpul Uniunii Arbitru: I. Savostyanov | ||||
CS "britanic" : Thomas-III - F. Jones, Parker - Alisson, Newman, ... - May, Webster, E. Thomas, Erving, Balldog "Sokolnichesky" CL : Swift - Tyapkin, V. Kononov - Popovich, P .Ivanov, Morozov-I - Ermakov, N.Romanov, Goldridge, Martynov, Morozov-II |
15 aug | KF "Sokolniki" | 1:1 | "Uniune" | Moscova |
Stadion: teren SCS Arbitru: D.Bell | ||||
KF "Sokolniki" : Gramakov - Lopukhov, A. Lobanov - Makhlin-II, Rozanov, Makarievsky - A. Filippov, S. Filippov, A. Petrov, M. Filippov, N. Denisov "Unirea" : Matrin - V. Ivanov, V.Lash - McKibbin , Antropov-II, Felgenhauer - L.Smirnov, Popov, Manin, Gorelov, A.Troitsky |
16 aug | CS "Orekhovo" | 6:2 | KF "Sokolniki" | Orekhovo-Zuevo |
Stadion: Parcul Morozov Spectatori: ~10 000 Arbitru: A. Schulz | ||||
CS "Orekhovo" : Greenwood - Kulikov, V. Mishin - A. Akimov, V. Charnok, A. Stepanov - N. Kynin, McDonald, Krotov, Tomlinson, L. Zolkin CF "Sokolniki" : Gramakov - Batunov, A. Lobanov - Makhlin-II, Utkin, Makarievsky - A.Filippov, S.Filippov, Rozanov, M.Filippov, N.Denisov |
18 aug | CS "Orekhovo" | 4:1 | "Uniune" | Moscova |
|
|
Stadion: Union field Spectatori: ~3.000 Arbitru: A. Schulz | ||
CS "Orekhovo" : Greenwood - Kulikov, V. Mishin - A. Akimov, V. Charnok, A. Stepanov - N. Kynin [13] , McDonald, Krotov, Tomlinson, L. Zolkin "Union" : Matrin - V. Ivanov , V.Minder - McKibbin , Antropov-II, Felgenhauer - Manin, M.Smirnov, V.Lash, Gorelov, A.Troitsky |
18 aug | „Novogireevo” | 1:1 | COP „britanic”. | Moscova |
Stadion: teren OLLS Spectatori: ~3 000 Arbitru: D.Bell | ||||
"Novogireevo" : A. Martynov - N. Korotkov, Vorontsov - Skvortsov, Gorshkov, Taraskin - I. Chinilin, Borisov, Grishin, Foss, Sashin "britanic" KS : Thomas-III - F. Jones, Parker - Alisson, Newman, Kirkman - Hill, Webster, E. Thomas, Erving, Balldog |
18 aug | „Sokolniki” KL | 2:1 | „Zamoskvoretsky” CS | Moscova |
|
Stadion: teren SCS Arbitru: I. Savostyanov | |||
"Sokolnichesky" KL : Swift - Matveev, V. Kononov - Popovich, P. Ivanov, Morozov-I - Ermakov, N. Romanov, Goldridge, Martynov, Morozov-II "Zamoskvoretsky" KS : Babykin - Age, Lebedev - Martynov, Vozdvizhensky , M. Romanov - N. Nikitin, V. Sysoev, S. Romanov, Zhitarev, Varentsov |
8 sept | CS "Orekhovo" | 2:1 | „Zamoskvoretsky” CS | Orekhovo-Zuevo |
|
Stadion: Morozov Park Arbitru: Ermakov |
8 sept | „Novogireevo” | 4:1 | "Uniune" | Moscova |
|
Stadion: Union field Arbitru: A. Mukhin | |||
"Novogireevo" : A. Martynov - ... "Unirea" : ... M. Smirnov , Manin ... |
8 sept | COP „britanic”. | 2:1 | KF "Sokolniki" | Moscova |
Stadion: SCS Arbitru: I. Savostyanov |
14 sept | CS "Orekhovo" | 2:1 | KF "Sokolniki" | Moscova |
Stadion: teren SCS Arbitru: D.Bell |
14 sept | COP „britanic”. | 1:1 | „Zamoskvoretsky” CS | Moscova |
|
|
Stadion: Union field Spectatori: ~2.000 Arbitru: A. Schulz | ||
CS „britanic” : Thomas-III (E.Thomas) - ... mai, E.Thomas, F.Jones, Balldog ... |
14 sept | „Sokolniki” KL | 2:1 | „Novogireevo” | Moscova |
Stadion: teren OLLS Arbitru: I. Savostyanov | ||||
"Sokolniki" KL : ... Jukov ... |
15 sept | COP „britanic”. | 1:1 | „Novogireevo” | Moscova |
Stadion: Union field Spectatori: ~2.000 Arbitru: A. Schulz | ||||
"Novogireevo" : ... Gorshkov ... |
15 sept | KF "Sokolniki" | 4:1 | „Zamoskvoretsky” CS | Moscova |
|
Stadion: teren ZKS Arbitru: D.Bell |
15 sept | „Sokolniki” KL | 1:1 | "Uniune" | Moscova |
|
|
Stadion: teren SCS Arbitru: I. Savostyanov | ||
"Sokolniki" KL : ... Morozov-I, Jukov, N. Romanov ... |
22 sept | „Zamoskvoretsky” CS | 9:2 | "Uniune" | Moscova |
|
Stadion: Union field Arbitru: A. Schulz | |||
„Zamoskvoretsky” KS : [15] |
22 sept | CS "Orekhovo" | 9:3 | „Novogireevo” | Orekhovo-Zuevo |
Stadion: Parcul Morozov Arbitru: D.Bell |
22 sept | KF "Sokolniki" | 4:1 | „Sokolniki” KL | Moscova |
Stadion: teren SCS Arbitru: I. Savostyanov |
26 sept | „Sokolniki” KL | 2:1 | CS "Orekhovo" | Moscova |
Stadion: teren SCS Arbitru: A. Mukhin | ||||
"Sokolniki" KL : ... Jukov ... |
26 sept | "Uniune" | 4:1 | COP „britanic”. | Moscova |
Stadion: Union field Arbitru: A. Schulz | ||||
COP „britanic” : [16] |
26 sept | „Novogireevo” | 2:2 | „Zamoskvoretsky” CS | Moscova |
Stadion: teren OLLS Arbitru: I. Savostyanov |
29 sept | „Novogireevo” | 6:1 | "Uniune" | Moscova |
Stadion: teren OLLS Arbitru: D.Bell |
29 sept | „Zamoskvoretsky” CS | 9:0 | „Sokolniki” KL | Moscova |
|
Stadion: teren ZKS Spectatori: 2.000 Arbitru: I. Savostyanov |
29 sept | KF "Sokolniki" | 3:1 | COP „britanic”. | Moscova |
Stadion: Union field Arbitru: A. Mukhin | ||||
COP „britanic” : Grand - F. Jones, R. Cazalet - Kerkman, Newman, Lann - Alisson, Hill, E. Thomas, Balldog, Webster |
1 oct | CS "Orekhovo" | 2:0 | "Uniune" | Orekhovo-Zuevo |
Stadion: Parcul Morozov Arbitru: I. Savostyanov |
1 oct | „Novogireevo” | 1:0 | KF "Sokolniki" | Moscova |
Stadion: teren OLLS Arbitru: A. Mukhin |
1 oct | „Sokolniki” KL | +:- [17] | COP „britanic”. | Moscova |
13 oct | „Zamoskvoretsky” CS | 6:0 | COP „britanic”. | Moscova |
|
Stadion: teren ZKS Arbitru: S. Bulychev |
13 oct | „Novogireevo” | 3:1 | „Sokolniki” KL | Moscova |
Stadion: teren SCS Arbitru: D.Bell |
13 oct | KF "Sokolniki" | 3:1 | "Uniune" | Moscova |
Stadion: Câmpul Uniunii Arbitru: I. Savostyanov |
20 oct | KF "Sokolniki" | 2:2 | „Zamoskvoretsky” CS | Moscova |
|
Stadion: SCS field Arbitru: Ermakov |
20 oct | CS "Orekhovo" | 7:3 | COP „britanic”. | Moscova |
Stadion: Câmpul Uniunii Arbitru: S. Bulychev |
Număr tur/echipă | unu | 2 | 3 | patru | 5 | 6 | 7 | opt | 9 | zece | unsprezece | 12 | 13 | paisprezece |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CS "Orekhovo" | 2 | unu | unu | unu | unu | unu | unu | unu | unu | unu | unu | unu | unu | unu |
" Novigireevo " | unu | patru | 6 | 6 | 5 | 3 | patru | patru | 5 | 5 | patru | 3 | 2 | 2 |
„Zamoskvoretsky” CS | 7 | 5 | 2 | 3 | patru | 5 | 5 | 5 | patru | patru | 3 | patru | patru | 3 |
„Sokolniki” KL | 6 | 3 | 3 | 5 | 3 | patru | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | patru |
KF "Sokolniki" | 5 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 6 | 7 | 6 | 6 | 5 | 5 |
COP „britanic”. | 3 | 2 | 5 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 5 | 5 | 6 | 6 |
„ Unirea ” | patru | 6 | patru | patru | 6 | 6 | 6 | 6 | 7 | 6 | 7 | 7 | 7 | 7 |
Meciul tradițional a avut loc imediat după încheierea campionatului; în pauză, câștigătorilor (tot prin tradiție) li s-a acordat o cupă [19] .
22 oct | CS "Orekhovo" | 3:2 | Moscova | Orekhovo-Zuevo |
Stadion: Parcul Morozov Arbitru: I. Savostyanov | ||||
CS "Orekhovo" : Greenwood - Kulikov, V. Mishin - E. Charnok, V. Charnok, A. Stepanov - N. Kynin, McDonald, Krotov, Tomlinson, Golubkov Moscova : A. Martynov - Castello, Morozov-I - Popovich, M. Romanov, Vozdvizhensky - S. Romanov, N. Nikitin, N. Denisov, Zhitarev, Foss |
Câștigător - " Novogireevo " - II
2. CS "Orekhovo" - II 3. "Zamoskvoretsky" CS - II 4. " Unirea " - II 5. KF "Sokolniki" - II 6. "Sokolnichesky" CL - II
Câștigător - CF "Sokolniki" - III
2. "Zamoskvoretsky" COP - III 3. " Novogireevo " - III 4. " Unirea " - III 5. "Sokolniki" KL - III
Câștigător - MKLS (a primit dreptul de a juca în clasa „A” sezonul viitor)
2. OLLS 3. „ Educație fizică ” 4. „Izmailovsky” CS 5. „Chukhlinka-Sheremetevsky” CS
Câștigător - „ Educația fizică ” - II
2. OLLS - II 3. MKLS - II 4. "Izmailovsky" CS - II
1. Pușkino 2. Sparta 3. Cerkizovo 4. Liga Nikolaev 5. Orion
Subgrupul 21. Liga Kazan 2. Lefortovo 3. SC Zamoskvorechye 4. CLIF 5. 20th Verst
Finala: Pushkino - Liga Kazan - 4:1 și 7:1
Câștigător - CLIF - II
2. SK "Zamoskvorechye" - II 3. "Cherkizovo" - II 4. "versta a 20-a" - II 5. "Lefortovo" - II [20]