Cupa FNL 2019 | |
---|---|
Cheltuirea timpului | 8-21 februarie 2019 |
Locație | Cipru |
Numărul de participanți | 16 |
Locuri de top | |
Câştigător | Avangarda (Kursk) |
Finalist | Rotor |
Statistica turneului | |
Meciuri jucate | 40 |
Goluri marcate | 97 ( 2,43 per joc) |
Marcator(i) | Roman Yanushkovsky (Rotor) (4 goluri) |
Cel mai bun jucător | Roman Ianușkovski („Rotor”). |
20182020 |
Cupa Ligii Naționale de Fotbal 2019 este cea de-a opta ediție a Cupei FNL , care a avut loc în perioada 8 – 21 februarie 2019 în Cipru .
La cupă au participat 16 echipe:
1 din Premier League :
11 de la FNL :
1 de la PFL :
1 din Liga Superioară Letonă :
1 din Campionatul Estoniei :
1 din Campionatul Armeniei :
La extragere au participat 16 echipe. Participanții la Cupa FNL au fost împărțiți în patru grupe a câte patru echipe.
Conform rezultatelor turneului de grupe dintr-o rundă, câștigătorii grupelor au fost împărțiți în două perechi de semifinale (câștigătorii grupelor „A” și „B” au alcătuit una, iar câștigătorii grupelor „C” și „D” - celălalt), jucând locurile 1-4 în turneu: câștigătorii acestor perechi de semifinale s-au întâlnit în finală, iar învinșii - în meciul pentru locul 3. După un principiu similar, locurile finale s-au jucat și s-au repartizat de la 5 la 8 (de la echipele care au ocupat locurile secunde la grupe), de la 9 la 12 (echipe a treia de grupe) și de la 13 la 16 (echipe a patra de grupe).
M | Club | Și | LA | H | P | MOH | MP | ±M | O |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
unu | Rotor | 3 | 3 | 0 | 0 | 6 | 2 | +4 | 9 |
2 | Mordovia | 3 | unu | unu | unu | patru | patru | 0 | patru |
3 | Pyunik | 3 | 0 | 2 | unu | 2 | 3 | -unu | 2 |
patru | Murom | 3 | 0 | unu | 2 | 3 | 6 | -3 | unu |
M | Club | Și | LA | H | P | MOH | MP | ±M | O |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
unu | Shinnik | 3 | 2 | unu | 0 | 3 | 0 | +3 | 7 |
2 | Tyumen | 3 | unu | 2 | 0 | 3 | unu | +2 | 5 |
3 | Riga | 3 | unu | 0 | 2 | 3 | patru | -unu | 3 |
patru | Chertanovo | 3 | 0 | unu | 2 | 2 | 6 | -patru | unu |
M | Club | Și | LA | H | P | MOH | MP | ±M | O |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
unu | Tambov | 3 | 3 | 0 | 0 | opt | unu | +7 | 9 |
2 | Khimki | 3 | unu | 0 | 2 | 3 | patru | -unu | 3 |
3 | Krasnodar-2 | 3 | unu | 0 | 2 | 2 | 5 | -3 | 3 |
patru | Ural | 3 | unu | 0 | 2 | patru | 7 | -3 | 3 |
M | Club | Și | LA | H | P | MOH | MP | ±M | O |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
unu | Avangardă | 3 | 2 | 0 | unu | 5 | 2 | +3 | 6 |
2 | Spartak-2 | 3 | 2 | 0 | unu | 6 | 3 | +3 | 6 |
3 | Torță | 3 | unu | 0 | 2 | 2 | 7 | -5 | 3 |
patru | Levadia | 3 | unu | 0 | 2 | 2 | 3 | -unu | 3 |
17 februarie 2019 M08 | Murom | 0:2 | Chertanovo | |
11:00 MSK | Protocol | Tsypchenko 72′ Kolesnichenko 78′ |
17 februarie 2019 M07 | Pyunik | 1:4 | Riga | |
13:45 MSK | Miranyan 41′ | Protocol | Vishnakov 47′ Panic 52′ Karašauskas 76′ , 77′ |
17 februarie 2019 M06 | Mordovia | 0:2 | Tyumen | |
16:30 MSK | Protocol | Lebedev 6′ ( autor ) Chudin 18′ |
17 februarie 2019 M05 | Rotor | 1:1 (pen. 5:4) | Shinnik | |
19:15 MSK | Ianușkovski 4′ ( pen. ) | Protocol | Kamilov 49′ |
18 februarie 2019 M04 | Ural | 0:5 | Levadia | |
11:00 MSK | Protocol | Kaljumäe 24′ Podkholyuzin 27′ Nesterov 28′ Komlov 31′ Peetson 41′ |
18 februarie 2019 M03 | Krasnodar-2 | 0:1 | Torță | |
13:45 MSK | Protocol | Rusak 84′ |
18 februarie 2019 M02 | Khimki | 0:1 | Spartak-2 | |
16:30 MSK | Protocol | Maslov 65′ |
18 februarie 2019 M01 | Tambov | 0:0 (4:5 pen.) | Vanguard K | |
19:15 MSK | Protocol |
21 februarie 2019 Meci pentru locul 15 | Murom | 2:4 | Ural | |
13:45 MSK | Karpukhin 17′ Masalsky 59′ |
Protocol | Bragic 10′ 14′ Katrich 35′ Magomadov 39′ |
21 februarie 2019 Meci pentru locul 13 | Chertanovo | 3:0 ( + :–) | Levadia | |
11:00 MSK | Protocol |
În prima repriză, doi jucători Levadia au fost excluși. Echipa de după pauză cu scorul de 3:1 a refuzat să intre pe teren; a primit o înfrângere tehnică 0:3. Meciul s-a terminat în echipe complete, „Chertanovo” a marcat un gol [1] .
21 februarie 2019 Meci pentru locul 11 | Pyunik | 2:2 (2:3 pen.) | Krasnodar-2 | |
16:30 MSK | Miranyan 17′ Stezhko 25′ |
Protocol | Stezhko 4′ ( A ) Onugha 34′ |
21 februarie 2019 Meci pentru locul 9 | Riga | 2:2 (5:4 pen.) | Torță | |
19:15 MSK | Bilinsky 19′ Panic 86′ |
Protocol | Osipenko 25′ Lebedenko 27′ |
20 februarie 2019 Meci pentru locul 7 | Mordovia | 0:0 (1:4 pen.) | Khimki | |
11:00 MSK | Protocol |
20 februarie 2019 Meci pe locul 5 | Tyumen | 2:0 | Spartak-2 | |
13:45 MSK | Votinov 29′ Mitrovic 90′ |
Protocol |
20 februarie 2019 Meci pe locul 3 | Shinnik | 0:2 | Tambov | |
16:30 MSK | Protocol | Obukhov 19′ Ragulkin 90′ |
20 februarie 2019 Finala | Rotor | 1:1 (3:4 pen.) | Vanguard K | |
19:15 MSK | Sanaya 86′ | Protocol | Zemskov 80′ |
Sursa: Championat.com
Câștigătorii Cupei FNL 2019 sunt [2] :
Cel mai bun portar este Alexander Sautin [en] („Vanguard”); Cel mai bun fundaș - Kirill Gotsuk (Avangarda); Cel mai bun mijlocaș - Mihail Zemskov (Avangarda); Cel mai bun atacant - Kamil Mullin ("Rotor"); Cel mai bun jucător este Roman Yanushkovsky [en] („Rotor”).Cupa Ligii Naționale de fotbal | |
---|---|
Sezonul 2018/19 în fotbalul rusesc | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
« 2017/2018 2019/2020 » | |||||||||||
| |||||||||||
| |||||||||||
|