Aur
|
Nu.
|
Sportivii
|
Tip de sport (disciplină)
|
data
|
unu
|
Evgenii Bogodaiko
|
Înot ( 100 m spate, S7, bărbați )
|
8 septembrie
|
2
|
Inna Chernyak
|
Judo ( 57 kg, femei )
|
9 septembrie
|
3
|
Gennady Boyko
|
Înot ( 100 m spate, S1, bărbați )
|
9 septembrie
|
patru
|
Igor Cevetov
|
Atletism ( 100 m masculin T35 )
|
9 septembrie
|
5
|
Maxim Kripak
|
Înot ( 50 m liber, S10, bărbați )
|
9 septembrie
|
6
|
Dmitri Zalevski
|
Înot ( 100 m spate, S11, bărbați )
|
9 septembrie
|
7
|
Ekaterina Istomina
|
Înot ( 100 m fluture, S8, femei )
|
9 septembrie
|
opt
|
Lydia Solovieva
|
Powerlifting ( pana la 50 kg, femei )
|
10 septembrie
|
9
|
Elisabeta Mereshko
|
Înot ( 50 m liber, S6, femei )
|
10 septembrie
|
zece
|
Dmitri Vinogradets
|
Înot ( 50 m spate, S3, bărbați )
|
10 septembrie
|
unsprezece
|
Egor Dementiev
|
Ciclism ( pistă / urmărire, C5, bărbați )
|
10 septembrie
|
12
|
Maxim Kripak
|
Înot ( 100 m spate, S10, bărbați )
|
10 septembrie
|
13
|
Leyla Adjametova
|
Atletism ( feminin 100 m T13 )
|
11 septembrie
|
paisprezece
|
Roman Polyansky
|
Canotaj ( singure, ASM1x, bărbați )
|
11 septembrie
|
cincisprezece
|
Elisabeta Mereshko
|
Înot ( 100 m bras, SB5, femei )
|
11 septembrie
|
16
|
Alexei Fedina
|
Înot ( 100 m bras, SB13, bărbați )
|
11 septembrie
|
17
|
Denis Dubrov
|
Înot ( 200 m kmp, SM10, bărbați )
|
11 septembrie
|
optsprezece
|
Natalia Kosmina
|
Tenis de masă ( concurs individual, 11, femei )
|
11 septembrie
|
19
|
Igor Cevetov
|
Atletism ( 200 m masculin T35 )
|
12 septembrie
|
douăzeci
|
Anton Datsko
|
Scrimă șezând ( scrimă cu sabie, categoria B, bărbați )
|
12 septembrie
|
21
|
Andrei Demciuk
|
Scrimă așezată ( crimă cu sabie, categoria A, bărbați )
|
12 septembrie
|
22
|
Denis Dubrov
|
Înot ( 100 m fluture, SM10, bărbați )
|
12 septembrie
|
23
|
Vasili Kovalciuk
|
Tragere ( pușcă cu aer comprimat, 10 metri, bărbați )
|
13 septembrie
|
24
|
Elisabeta Mereshko
|
Înot ( 400 m liber, S6, femei )
|
13 septembrie
|
25
|
Evgenii Bogodaiko
|
Înot ( 200 m kmp, SM&, bărbați )
|
13 septembrie
|
26
|
Maxim Kripak
|
Înot ( 100 m liber, S10, bărbați )
|
13 septembrie
|
27
|
Oksana Zubkovskaya
|
Atletism ( săritură în lungime T12 feminin )
|
13 septembrie
|
28
|
Egor Dementiev
|
Ciclism ( autostrada, C5, barbati )
|
14 septembrie
|
29
|
Maxim Kripak, Alexander Komarov, Bogdan Grinenko, Denis Dubrov
|
Înot ( 4*100 m stil liber, 34 puncte (S6, S10, S8, S10), bărbați )
|
14 septembrie
|
treizeci
|
Serghei Clippert
|
Înot ( 100 m spate, S12, bărbați )
|
14 septembrie
|
31
|
Anna Stetsenko
|
Înot ( 50 m liber, S13, femei )
|
14 septembrie
|
32
|
Serghei Emelyanov
|
Paracanoe ( 200 m sprint, KL3, bărbați )
|
15 septembrie
|
33
|
Maxim Kripak
|
Înot ( 400 m stil liber, ?, masculin )
|
15 septembrie
|
34
|
Evgenii Bogodaiko
|
Înot ( 100 m bras, S10, bărbați )
|
15 septembrie
|
35
|
Gennady Boyko
|
Înot ( 50 m spate, S1, bărbați )
|
15 septembrie
|
36
|
Viktor Didukh, Maxim Nikolenko, Mihail Popov
|
Tenis de masă ( competiție pe echipe, clasa 6-8, bărbați )
|
16 septembrie
|
37
|
Anna Stetsenko
|
Înot ( feminin 100 m stil liber S13 )
|
16 septembrie
|
38
|
Echipa de fotbal cu consecințe ale paraliziei cerebrale
|
Fotbal ( fotbal (7*7), bărbați )
|
16 septembrie
|
39
|
Elisabeta Mereshko
|
Înot ( 100 m liber, S6, femei )
|
17 septembrie
|
40
|
Maxim Veraksa
|
Înot ( 50 m spate, S12, bărbați )
|
17 septembrie
|
41
|
Anna Stetsenko
|
Înot ( 100 m spate, S13, femei )
|
17 septembrie
|
Argint
|
Nu.
|
Sportivii
|
Tip de sport (disciplină)
|
data
|
unu
|
Denis Dubrov
|
Înot ( 100 m bras, SB9, bărbați )
|
8 septembrie
|
2
|
Evgenii Bogodaiko
|
Înot ( 50 m liber, S7, bărbați )
|
9 septembrie
|
3
|
Olga Kovalchuk
|
Tragere ( pistol cu aer comprimat, 10 m P2, femei SH1 )
|
9 septembrie
|
patru
|
Dmitri Solovey
|
Judo ( 73 kg, ?, bărbați )
|
9 septembrie
|
5
|
Irina Guseva
|
Judo ( 63 kg, ?, femei )
|
9 septembrie
|
6
|
Oksana Khrul
|
Înot ( 50 m fluture, S6, femei )
|
9 septembrie
|
7
|
Anastasia Misnik
|
Atletism ( Aruncarea loviturii feminine, F20 )
|
10 septembrie
|
opt
|
Alexandru Nazarenko
|
Judo ( 90 kg, bărbați )
|
10 septembrie
|
9
|
Victoria Savtsova
|
Înot ( 50 m liber, S6, femei )
|
10 septembrie
|
zece
|
Iaroslav Denisenko
|
Înot ( 200 m mixt individual masculin SM13 )
|
10 septembrie
|
unsprezece
|
Zoia Ovsiy
|
Atletism ( aruncare de buzdugan, F51, femei )
|
11 septembrie
|
12
|
Victoria Savtsova
|
Înot ( 100 m bras, SB5, femei )
|
11 septembrie
|
13
|
Maxim Kripak
|
Înot ( 200 m kmp, SM10, bărbați )
|
11 septembrie
|
paisprezece
|
Oksana Boturchuk
|
Atletism ( feminin 200 m T12 )
|
12 septembrie
|
cincisprezece
|
Evgenii Bogodaiko
|
Înot ( 50 m fluture, S7, bărbați )
|
12 septembrie
|
16
|
Maxim Kripak
|
Înot ( 100 m fluture, S10, bărbați )
|
12 septembrie
|
17
|
Anna Stetsenko
|
Înot ( 400 m liber feminin S13 )
|
12 septembrie
|
optsprezece
|
Iaroslav Denisenko
|
Înot ( 400 m liber masculin SM13 )
|
12 septembrie
|
19
|
Olga Sviderskaya
|
Înot ( 150 m kmp, SM4, femei )
|
12 septembrie
|
douăzeci
|
Dmitri Vinogradets
|
Înot ( 50 m liber, S3, bărbați )
|
13 septembrie
|
21
|
Natalia Ezlovetskaya
|
Atletism ( feminin 400 m T20 )
|
13 septembrie
|
22
|
Yarina Matlo
|
Înot ( 100 m spate, S12, femei )
|
14 septembrie
|
23
|
Maria Lafina
|
Înot ( 50 m bras, SB3, femei )
|
14 septembrie
|
24
|
Dmitri Vinogradets
|
Înot ( 200 m liber masculin S3 )
|
15 septembrie
|
25
|
Maria Unsa
|
Atletism ( aruncarea loviturii, F35, feminin )
|
15 septembrie
|
26
|
Natalia Lagutenko
|
Paracanoe ( feminin 200 m sprint KL2 )
|
15 septembrie
|
27
|
Denis Dubrov
|
Înot ( 400 m liber, S10, bărbați )
|
15 septembrie
|
28
|
Roman Pavlik
|
Atletism ( alergare 400 m, T36, masculin )
|
16 septembrie
|
29
|
Bogdan Grinenko
|
Înot ( 50 m liber, S8, bărbați )
|
16 septembrie
|
treizeci
|
Nikolai Dibrova
|
Atletism ( aruncarea loviturii, F36, masculin )
|
16 septembrie
|
31
|
Viktor Smirnov
|
Înot ( 200 m kmp, SM11, bărbați )
|
16 septembrie
|
32
|
Iaroslav Denisenko
|
Înot ( 100 m liber, S13, bărbați )
|
16 septembrie
|
33
|
Dmitri Vinogradets
|
Înot ( 150 m kmp, SM3, bărbați )
|
16 septembrie
|
34
|
Victoria Savtsova
|
Înot ( 100 m liber, S6, femei )
|
17 septembrie
|
35
|
Oksana Boturchuk
|
Atletism ( feminin 400 m T12 )
|
17 septembrie
|
36
|
Iaroslav Denisenko
|
Înot ( 100 m spate, S13, bărbați )
|
17 septembrie
|
37
|
Yuri Bozhinsky, Denis Dubrov, Maxim Kripak, Evgeny Bogodaiko
|
Inot ( stafeta complex 4*100 m, masculin )
|
17 septembrie
|
Bronz
|
Nu.
|
Sportivii
|
Tip de sport (disciplină)
|
data
|
unu
|
Olga Sviderskaya
|
Înot ( feminin 100 m stil liber S3 )
|
8 septembrie
|
2
|
Oksana Khrul
|
Înot ( 100 m spate, S6, femei )
|
8 septembrie
|
3
|
Iaroslav Semenenko
|
Înot ( 100 m spate, S6, bărbați )
|
8 septembrie
|
patru
|
David Khorava
|
Judo ( 66 kg, ?, bărbați )
|
8 septembrie
|
5
|
Julia Galinskaya
|
Judo ( 48 kg, ?, femei )
|
8 septembrie
|
6
|
Ruslan Katyshev
|
Atletism ( saritura in lungime, T11, barbati )
|
8 septembrie
|
7
|
Roman Danilyuk
|
Atletism ( aruncarea loviturii, F11/12, masculin )
|
8 septembrie
|
opt
|
Alexandru Kosinov
|
Judo ( 81 kg, bărbați )
|
9 septembrie
|
9
|
Anton Kol
|
Înot ( 100 m spate, S1, bărbați )
|
9 septembrie
|
zece
|
Serghei Palamarchuk
|
Înot ( 100 m spate, S2, bărbați )
|
9 septembrie
|
unsprezece
|
Irina Sotskaya
|
Înot ( 100 m spate, S2, femei )
|
9 septembrie
|
12
|
Denis Dubrov
|
Înot ( 50 m liber, S10, bărbați )
|
9 septembrie
|
13
|
Yuri Bozhinsky, Dmitri Vinogradets, Andrey Derevinsky, Elizaveta Mereshko, Victoria Savtsova, Olga Sviderskaya
|
Înot ( stafeta 4*50 m liber, 20 puncte, mixt )
|
9 septembrie
|
paisprezece
|
Daniil Chufarov
|
Înot ( 200 m mixt individual masculin SM13 )
|
10 septembrie
|
cincisprezece
|
Denis Dubrov
|
Înot ( 100 m spate, S10, bărbați )
|
10 septembrie
|
16
|
Dmitri Prudnikov
|
Atletism ( saritura in lungime, F20, barbati )
|
11 septembrie
|
17
|
Dmitri Vanzenko
|
Înot ( 200 m kmp, SM1, bărbați )
|
11 septembrie
|
optsprezece
|
Serghei Palamarchuk
|
Înot ( 200 m stil liber, S2, bărbați )
|
11 septembrie
|
19
|
Roman Pavlik
|
Atletism ( saritura in lungime, T36, barbati )
|
12 septembrie
|
douăzeci
|
Marina Poddubnaya
|
Înot ( 50 m liber, S11, femei )
|
12 septembrie
|
21
|
Maxim Veraksa
|
Înot ( 100 m bras, SB12, bărbați )
|
13 septembrie
|
22
|
Evgenia Breus
|
Scrimă așezată ( escrămă cu spadă, categoria A, femei )
|
13 septembrie
|
23
|
Oleg Naumenko
|
Scrimă șezând ( escrămă cu spadă, categoria B, bărbați )
|
13 septembrie
|
24
|
Marina Litovchenko
|
Tenis de masă ( singur, C6, femei )
|
13 septembrie
|
25
|
Alexey Denisyuk
|
Tragere ( pistol liber, 50 de metri, SH1, bărbați )
|
14 septembrie
|
26
|
Alexandru Mașcenko
|
Înot ( 100 m fluture, S11, bărbați )
|
14 septembrie
|
27
|
Zoia Ovsiy
|
Atletism ( aruncarea discului, F51, femei )
|
14 septembrie
|
28
|
Anton Kol
|
Înot ( 50 m spate, S1, bărbați )
|
15 septembrie
|
29
|
Serghei Palamarchuk
|
Înot ( 50 m spate, S2, bărbați )
|
15 septembrie
|
treizeci
|
Irina Sotskaya
|
Înot ( 50 m spate, S2, femei )
|
15 septembrie
|
31
|
Ludmila Danilina
|
Atletism ( feminin 1500 m T20 )
|
16 septembrie
|
32
|
Evgenii Bogodaiko
|
Înot ( 100 m liber, S7, bărbați )
|
16 septembrie
|
33
|
Victor Bojinski
|
Înot ( 50 m liber, S8, bărbați )
|
16 septembrie
|
34
|
Marina Verbova
|
Înot ( 100 m spate, SÂ12, femei )
|
16 septembrie
|
35
|
Maxim Veraksa
|
Înot ( 100 m liber, S13, bărbați )
|
16 septembrie
|
36
|
Leyla Adjametova
|
Atletism ( 400 m feminin T13 )
|
17 septembrie
|
37
|
Alexandru Komarov
|
Înot ( 100 m liber, S13, bărbați )
|
17 septembrie
|
38
|
Ilya Iaremenko
|
Înot ( 50 m liber, S12, bărbați )
|
17 septembrie
|
39
|
Andrei Derevinsky
|
Înot ( 50 m liber, S4, bărbați )
|
17 septembrie
|